AK Parti’li Savaş’tan Ahilik Haftası mesajı

AK Parti’li Savaş’tan Ahilik Haftası mesajı

Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Milletvekili, TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş Ahilik Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. AK Parti’li Savaş mesajında, “Büyümenin, gelişmenin ve kalkınmanın temel harcı Ahilik, özünde helal kazanç anlayışı bulunan büyük bir miras, ticarette ahlâk anlayışını da nesilden nesile taşıyan ulvi bir mücadeledir." dedi.

Ahiliğin kazanırken paylaştığını, birlik ve beraberliğin pekişmesinde çok önemli katkılar sunduğunu ve bağlarımızı güçlendiren bir değerler bütünü olduğunu vurgulayan AKP'li Savaş mesajında şunları söyledi:

"Bugün dünya genelinde yaşanan pandemi sürecini de göz önüne alacak olursak, ülkelerin ticari faaliyetleri daha bir önem kazanmıştır. Gelişen teknoloji ile birlikte sınırları aşan küresel markalar ticarette daha da rekabetçi bir ortama neden olurlarken, bu büyük rekabet ortamında üretimde bulunan, mesleki becerisiyle hizmet sunan ve istihdam sağlayan günümüz esnaf ve sanatkârlarını korumak için bizler de büyük bir çaba içerisindeyiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, esnaf ve sanatkârlarımıza destek olunması için önemli ve kararlı bir politika yürütülmektedir. Esnaf ve sanatkârlarımıza ciddi finansal teşvikler verilmekte, vergi konusunda birçok muafiyet ve indirimler sağlanmakta, krediye erişim konusunda büyük kolaylıklar sunulmaktadır. Pandemi süreci de aşıldıktan sonra 2023'e, 2053'e ve 2071'e giden yolda esnafımızla birlikte daha fazla büyüyeceğiz. Bu zor günlerin de en kısa sürede aşılacağına olan inançla, Ahilik haftasının, milletçe kardeşliğimizde, birlik ve beraberliğimizde daha güçlü bağlara vesile olmasını diliyor, Anadolu’nun manevi mimarlarından Ahi Evran-ı Veli’yi rahmetle ve minnetle anıyorum” 

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158