AK Partili Yavuz, Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı

AK Partili Yavuz, Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı

Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Milletvekili, MKYK Üyesi Metin Yavuz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Yavuz mesajında, “Türk Milletinin tarih sahnesinde yeniden varoluşunun, istiklâlimizin ve istikbalimizin sembolü olan Cumhuriyetimizin 97. yıldönümünü kutlamanın sevincini ve coşkusunu yaşıyoruz” dedi.

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz yazılı mesajında "Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir. Türk milleti olarak Cumhuriyete çok büyük zorluklardan sonra kavuştuk. Vatan toprakları üzerinde oynanan türlü oyunlara rağmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, omuz omuza tarihin az şahit olduğu bir Kurtuluş Savaşı ile tarihimize yaraşır bir mücadele örneği vererek Cumhuriyeti kurduk." dedi ve şöyle devam etti:

"Cumhuriyetimiz, 97 yıllık geçmişinde zorlu dönemlerden geçerek, türlü badireler atlatarak bugünlere gelmiştir. Son örneğine 15 Temmuz gecesi tanıklık ettiğimiz, kardeşliğimizi, milli birliğimizi ve demokrasimizi bitirmek isteyen hain girişim milletimizin, 97 yıl önce Cumhuriyetimizin kurulmasına vesile olan, yüksek karakteriyle ve canı pahasına ortaya koyduğu mücadele ile bertaraf edilmiştir.

Bizler bu anlamlı günde, vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını vererek adeta ölümü öldüren kahramanları hiçbir zaman unutmayacağız. Cumhuriyetimizin 100. yılında belirtilen hedeflere ulaşmak ve ülkemizi muassır medeniyetlerin üzerine çıkarmak, aldığımız görevi layıkıyla yerine getirmek için bıkmadan yorulmadan çalışacağız.

Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve vatan savunmasında hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize ve değerli ailelerine şükranlarımı sunuyorum."

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158