Alaçatı’da Dört Mevsim Sanat buluşması

Alaçatı’da Dört Mevsim Sanat buluşması

Alaçatı, turizmi dört mevsim yaşamak için el ele verdi. Ekim ayından itibaren düzenlenecek sanat buluşmaları, Alaçatı turizmini dört mevsime yayacak.

Alaçatı’da hayat “dört mevsim” devam edecek. Alaçatı Turizm Derneği, turizmin sanat ile birlikte dört mevsime yayılması için el ele verdi. Bu doğrultuda düzenlenecek olan “Alaçatı’da Dört Mevsim Sanat” buluşmasında yaklaşık 20 sanatçı ağırlanacak.

Alaçatı’da Dört Mevsim Sanat başlığı altında buluşma 1-4 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. Uluslararası Kadın Sanatçılar Derneği FICF üyelerinden bazılarının da içinde bulunduğu buluşmada ressam Esra Meral, Zerrin Çiğdemli Aner, Gülpare Yeşilpınar, Betül Vural, Pervin Bülbül, Dr. Tülay Güzeldere, Fevziye Özmen ve heykeltraş Fatih Özmen gibi isimler de var. Alaçatı’da yaşayan pek çok sanatçının da katılacağı etkinlikte eserler, dev bir açık hava sergisinde gözler önüne serilecek. Aynı zamanda buluşmaya ev sahipliği yapacak otellerde söyleşiler ve paneller de düzenlenecek. 

Etkinlikler sürecek
Proje çalışmalarını yürüten Alaçatı Turizm Derneği üyelerinden Otelz.com Türkiye Müdürü Eda Aner “Bu buluşma tek seferlik bir etkinlik olmayacak, artık sanat buluşmalarına hız kesmeden devam edeceğiz. Pandemiden sonra düzenlenecek olan etkinliklerde yalnızca resim ve heykel değil, dans ve müzik ,gibi sanat dallarının hepsini iç içe yaşatacağız. Alaçatı, sanatla yaşayacak” diye konuştu.

“Sanat” için el ele
Alaçatı Turizm Derneği Başkanı Celal Bayraktaroğlu ise dernek olarak sanata ve sanatçıya önem verdiklerini vurgulayarak “Alaçatı’yı dört mevsimi sanatla iç içe yaşamayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda ilk adımı bu güzel sanat buluşmasıyla atmış olacağız” dedi. Alaçatılıların sanat için el ele verdiklerini söyleyen Bayraktaroğlu “Avlusu uygun olan otel ve işletmelerimiz sanatçıların eserlerini sergileyecek, bazı otellerimiz de sanatçılarımıza indirimli konaklama sağlayacak. Anlayacağınız herkes elini taşın altına koydu, güzel şeyler olacak” diye konuştu.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158