Altuntaş, Baro Yönetim Kurulu adaylığını açıkladı

Altuntaş, Baro Yönetim Kurulu adaylığını açıkladı

Aydın Barosu’nda Ekim ayında yapılacak seçim için yarış başladı. Mevcut Başkan Gökhan Bozkurt’un yönetiminde bulunan ancak fikir ayrılığı nedeniyle bir süre önce istifa eden Avukat Rabia Altuntaş, yönetim kurulu üyeliğine adaylığını açıkladı. Özel bir kafede gerçekleştirdiği basın toplantısıyla adaylığını duyuran Altıntaş’a bir grup kadın meslektaşı da destek verdi. 

Hiçbir siyasi parti veya görüşün değil meslektaşlarının sorunlarını çözmek için bu yola çıktığını ifade eden Altuntaş, “Tüm meslektaşlarımı kucaklayacak bir yönetim anlayışı için yola çıktım. Aydın Barosu’ndaki meslektaşlarımın her zaman yanında olacağım. Yıldırma, heves kırma, güçlük çıkarma ve boyun eğdirmeye yönelik bu rekabet anlayışıyla kadına karşı mücadeleye artık bir son verilmesi, bir çok projeyi hayata geçirmek; başkanlık makamının siyasi kariyer hesabı yapacağı şov yeri olmaktan çıkarmak için adaylığımı açıklıyorum” ifadelerine yer verdi. 

Mevcut yönetim kurulunda yaşanan sorunlara değinerek yönetimde fikir ayrılıkları olduğunu belirten Altıntaş, “Rencide edecek eylemler ve söylemler nedeniyle, severek ve onurla yürüttüğüm yönetim kurulu üyeliğimden 18 Kasım 2019 tarihinde istifa etmiştim” dedi. 
Seçim çalışmalarında şahsına yönelik karalama kampanyası yürütüldüğünü savunan Altuntaş, "Mevcut başkan olarak ‘son kez’ demiş olsanız dahi aday olmak istiyorsanız, bu hakkınızı kullanabilirsiniz. Kimseye karalama ya da rencide edecek şekilde nabız yoklama amaçlı söylemler ile hareket etmeye hakkınız yok. Barolar siyasetin kirli söylemlerinin oyunlarının kullanılacağı yerler değildir. Baroyu ona mı bırakacaksınız şeklindeki söylemlere itibar etmeyeceğim” diyerek isim vermeden mevcut başkan Gökhan Bozkurt’a yüklendi. 

RABİA ALTUNTAŞ KİMDİR? 
İki dönemdir Aydın Barosu Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Rabia Altuntaş, saymanlık, genel sekreterlik görevleri üstlenirken çevre komisyonu, çocuk hakları komisyonu, insan hakları komisyonu koordinatörlüklerinde yer aldı. Altuntaş, mevcut yönetimde yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle 18 kasım 2019 tarihinde yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmişti.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2020, 21:54
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158