Artık bileklik takacaklar

Artık bileklik takacaklar

Bartın İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisince alınan karar kapsamında filyasyon çalışmalarıyla tespit edilen pozitif vaka ve bu vakaların temaslılarına barkotlu hasta bilekliği takılacak. 

Yurt Gazetesi'nen haberine göre; Bartın Valisi Sinan Güner başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılımını engellemek amacıyla yeni kararlar alındı. 

Virüsün yayılımını engellemek amacıyla alınan kararla birlikte il genelinde filyasyon çalışmalarıyla tespit edilen pozitif vaka ve bu vakaların temaslılarının takibine katkı sağlamak üzere bu kişilere İl Sağlık Müdürlüğü tarafından barkotlu hasta bilekliği takılacak. 

Vatandaşlar izolasyon süresi içerisinde barkotlu hasta bilekliklerini hiçbir surette çıkartamayacak. Ev izolasyonunu takip eden ekipler bileklik kontrolünde de bulunacak. Bilekliği çıkardığı tespit edilenler ve kolunda hasta bilekliği olduğu halde sokağa çıkanlar hakkında karantina kurallarını ihlal etmelerinden dolayı idari ve adli işlem yapılacak. Ayrıca bu şahıslar karantina yurduna sevk edilecek. 

Bileklikle sokağa çıkan vatandaşlara kent genelindeki işletmeler tarafından da hiçbir surette mal ve hizmet sunulmayacak. Bu kişilere hizmet sunan işletmeler hakkında da idari ve adli işlemlerin başlatılacak.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER