ASKİ toplantısında kuyu kavgası

ASKİ toplantısında kuyu kavgası

Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin olağan toplantısında kuyu kavgası çıktı. ASKİ’nin Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında olan kurak kuyuları Büyükşehir Belediyesi’ne devretmesine karşı çıkan AKP’liler olay çıkardı.

Geçmişte Aydın’ın mallarının Büyükşehir’in elinden alınmasına sessiz kalan AKP’liler, ASKİ toplantısına yol içinde kalan kurak kuyuların ASKİ tarafından Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesine tepki gösterdi. AKP’lilerin tepkisi üzerine bir konuşma yapan Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Evrim Karakoz, “Bu devredilen belediye Yunanistan’ın bir belediyesi mi? Burası sonuçta Aydın Büyükşehir Belediyesi. Kurumlar kendi arasında bir alışveriş yapıyor. Madem bu konuda bu kadar duyarlıydınız, neden zamanında İl Özel İdaresinin malları paylaştırılırken bunları söylemediniz?” ifadelerini kullandı.

Karakoz’un konuşmasının ardından bağırmaya başlayan Cumhur İttifakı’na mensup meclis üyeleri, Millet İttifakı meclis üyelerinin üzerine yürüdü. Herhangi bir gerekçe sunmadan, ASKİ’nin Büyükşehir Belediyesi’ne devretmek istediği kurak kuyuları sahiplenen Cumhur İttifakı meclis üyelerinin tavırları şaşkınlık yarattı.

Yaşanan tartışmaların ardından kurak kuyuların Büyükşehir Belediyesi'ne devri oy çokluğuyla kabul edildi. Yaşanan tartışmanın ardından akıllara, Özel İdare’nin malları Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden kaçırılıp başka illere kaydırılırken, aralarında Paşa Yaylası Oteli’de olmasına rağmen AKP’lilerin sessizliği geldi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158