Aydın 2020'yi 2020 fidanla karşıladı

Aydın 2020'yi 2020 fidanla karşıladı

Aydın’ın Efeler ilçesinde, yeni yıla girerken Orman Bölge Müdürlüğünce "Ağaç Kesme Fidan Dik" sloganıyla halka 2020 adet ücretsiz fidan dağıtıldı.
    Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde 2019 yılının son gününde Muğla Menteşe, Marmaris, Fethiye ilçeleri ve Aydın Efeler ilçesinde fidan dağıtımı gerçekleştirdi. Yeni yıl öncesi 'ağaç kesme fidan dik' kampanyası kapsamında gerçekleştirilen fidan dağıtım etkinliklerinde daha çok gelir getirici türde fidan dağıtımı yapıldı. Muğla'nın Menteşe ilçesindeki bir alışveriş merkezi önünde vatandaşlara Fıstıkçamı, Biberiye, Lavanta, Ceviz, Defne ve Badem fidanı dağıtıldı. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği fidan dağıtımında her nokta için 2020 fidan vatandaşlara dağıtıldı. Efeler ilçesince Forum Aydın AVM’de gerçekleşen fidan dağıtım etkinliğine vatandaşlar yoğu ilgi gösterdi.
 
Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, her yeni yıl öncesi ağaç kesimini önlemek ve fidan dikimini özendirmek için 'Ağaç kesme, fidan dik' kampanyası düzenlediklerini belirtti. Yaprak, "Her yıl vatandaşlarımızı yeni yıla ağaç keserek değil, fidan dikerek girmelerini sağlamak için fidan dağıtımı yapıyoruz. Bu yıl 2020 yılına girerken her dağıtım noktasında değişik türlerde ve aynı zamanda gelir getirici fidan dağıtımı yapıyoruz. Menteşe, Fethiye, Marmaris ve Aydın Efeler ilçelerindeki dağıtım noktalarında 2020'yer adet fidan dağıttık" dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158