Aydın’dan İzmir’e yardım TIR'ı

Aydın’dan İzmir’e yardım TIR'ı

Aydın Valiliği koordinasyonunda İzmirli depremzedeler için başlatılan kampanya kapsamında toplanan yardımlar, TIR’la İzmir’e gönderildi.

İzmir’de meydana gelen deprem ile ilgili olarak depremzedelere yardım eli uzatmak amacıyla Aydın Valiliği koordinasyonunda başlatılan kampanya kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ve 17 ilçe vakfı tarafından ayni bağış kabulü yapıldı. Kampanyaya sivil toplum kuruluşları, hayırseverler ve vatandaşlar katkılar sağladı. Kampanyada kapsamında 623 adet standart gıda kolisi ve 711 yeni battaniye olmak üzere toplamda bin 334 adet bağış toplandı. Yardımlar, İzmir'de meydana gelen afet sonrasında ihtiyaç sahibi afetzedelere dağıtılmak üzere İzmir’de bulunan depolara sevk edildi.

Aydın Valiliği’nden İzmir’deki depremzedelere yapılan yardımla ilgili yapılan açıklamada, “Aydın Valiliği olarak İzmir ilinde bulunan vatandaşlarımızın yanındayız. Her türlü desteğe hazır olduğumuzu bildirmek isteriz. Yardımda bulunan kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları, hayırseverler ve vatandaşlarımıza teşekkür ederiz” denildi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER