AYESOB önlemleri artırdı

AYESOB önlemleri artırdı

Dünya çapında etkili olan ve Çin’den sonra Avrupa’da çok sayıda ölüme neden olan Korona virüs ile ilgili alınan önlemler kapsamında Aydın Esnaf Odaları Birliği de birlik bina giriş yapan herkesin ateşini ölçmeye başladı.

AYESOB çalışanlarının tamamına maske dağıttıklarını belirten Esnaf Odaları Birliği Başkanı Selahittin Çetindoğan “Binamız sıklıklarla dezenfekte ediliyor. Ayrıca çalışanlarımız ve üyelerimizin sağlığı için önlemler aldık” dedi.

Alınan önlemler kapsamında işyerleri kapanan esnaf ve sanatkarların da zor günler yaşadığının altını çizen Başkan Çetindoğan “Belirsiz süreli olarak kapatılan işyerlerinden kazanç elde edemeyen esnaf mevcutta olan ödemelerini gerçekleştirmek zorunda ve bununla ilgili bir çözüm arayışında. Ülke olarak zor bir süreçten geçtiğimiz bu günlerde esnafın ve hatta ihtiyaç sahiplerinin mağdur olmaması adına Vergi, SSK ve Bağkur primlerinin ertelenmesi, banka kanalları ile çekilen kredi ve kredi kartı ödemelerinin ertelenmesi, Esnafımızın ödemiş olduğu Kira stopajı, KDV, Muhtasar, Eğlence, tabela ve Çevre temizlik Vergilerinin ertelenmesi, Sektör işletmecilerinin KOSGEB kredi kapsamına alınması ve eğer mümkün ise mülk sahiplerinin kira ödemelerinde kiracılarına destek olmak adına 1-2 ay kira ödemelerini erteleyebilmesi, Vakıf ve Belediyeye olan kiraların yılsonuna kadar ertelenmesi herkese rahat bir nefes aldıracaktır." dedi.

Başkan Çetindoğan, önlemler konusunda bir de uyarıda bulunarak, uyulması gereken hijyen ve sokağa çıkmama kurallarına da çok dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayarak "Sadece 65 yaş üstü değil, hepimizin gerekmedikçe evlerimizden çıkmaması, kalabalık ortamlara girmemesi gerekmektedir. Hepimiz üstümüze düşeni yaparsak ülke olarak bu süreci çok daha kolay ve en az hasarla atlatırız" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 13:28
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158