Ayın Şoförü ödülünü Başkan Atay’dan aldı

Efeler Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi tarafından verilen ‘Ayın Şoförü’ ödülünün sahibi 30 yıldır şoförlük yapan Fevzi Karaçivi oldu. Karaçivi'ye ödülünü Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay verdi.

Ayın Şoförü ödülünü Başkan Atay’dan aldı
banner102

Efeler Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi tarafından verilen ve 46’ncısı düzenlenen ‘Ayın Şoförü’ ödülünün sahibi 30 yıldır şehiriçi şoförü olan Fevzi Karaçivi oldu. Karaçivi, ödülünü Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın elinden aldı.

Efeler Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi’nce geleneksel hale gelen ‘Ayın Şoförü’ ödülü, 30 yıldır kooperatife bağlı olarak çalışan 66 yaşındaki Fevzi Karaçivi’ye verildi. Karaçivi’ye ödülü, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay tarafından verildi. Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan kooperatif binasında düzenlenen törende, ‘Ayın Şoförü’ ödülünü vermeye 45 ay önce başladıklarını hatırlatan Efeler Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Okan Yalçın; “Bu ödül törenimiz biliyorsunuz çok uzun yıllardır devam ediyor. Biz müşteri anlamında olumlu geri dönüşler aldığımızda gerçekten iyi bir şey yaptığımızı görüyoruz. İnşallah uzun yıllar buna devam edeceğiz” dedi.

BAŞKAN YALÇIN’DAN TEŞEKKÜR

Ödüle layık görülen Fevzi Karaçivi’nin 30 yıldır kooperatife bağlı şoförlük yaptığını kaydeden Yalçın, “Fevzi abimiz toplu taşıma hizmeti başladığından beri aramızda bulunan şoförlük yapıyor. Artık son 1-2 ayı kaldı, emekliliğe yaklaşıyor. Uzun yıllar bizim aramızda hizmet verdi. Kendisine gerçekten çok teşekkür ediyorum, bugüne kadar hiçbir şikayet getirmeden, tüm şoförlerin yapması gereken bütün özellikleri yapmıştır. O yüzden kendisini tebrik ediyorum, bundan sonraki yaşantısında başarılar diliyorum” dedi. Başkan Yalçın, konuşmasında 16 Haziran 1919 Malgaç Baskını’nda Yunan işgaline karşı direnişin fitilini ateşleyen Yörük Ali Efe ve arkadaşlarına da rahmet diledi.

Bu tür ödüllerin anlamı sadece bir plaket vermek olmadığının altını çizen Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay; “Böyle faaliyetlerin sonucunda verilecek olan bu tür ödüller insanları daha doğru daha dürüst daha iyi hizmet etmesine yarayacak olan faaliyetler olarak görmemiz gerekiyor. Bu ödülü herkes alabilmek için bir çaba içerisinde olduğunu fark ediyorsunuz ve herkeste bu ödülü almak için daha iyi daha düzgün çalışacağına inanıyorum” dedi. Ödülü takdim etmeden önce ‘Ayın Şoförü’ Fevzi Karaçiviye örnek davranışından ötürü teşekkür ederek sözlerini sürdüren Başkan Atay; “Gençlere iyi bir örnek olduğunuz için de ayrıca teşekkür ediyorum. Sayın Okan Başkan Fevzi Bey için ‘Hiçbir sorun çıkarmadan’ demişti zaten oda olarak iç bir sorun çıkarmadan birlikte çalışıyoruz, güzel faaliyetlerde bulunuyoruz” dedi.

BAŞKAN ATAY’DAN, MODERNLEŞME VURGUSU

Bazı gelişmelerin olduğunu ve minibüslerin modernleştirilmesini istediğini belirten Başkan Atay; “Kooperatif Başkanımızla konuştum, mal sahibi olan arkadaşlara da fazla ekonomik yük sağlamadan ÖTV ve KDV indirimlerinden yararlandırarak, daha güzel daha modern bir şehiriçi minibüs hattına kavuşmamız gerektiğine inanıyorum. Bunun içinde bazı fonlardan para almak için çabalarımız var. Bunların bir kısmını belediye üzerinden bir kısmını da şahıslar dernekler üzerinden almayı amaçlıyoruz. Bunu bir müjde gibi değil de çalışmalarımız devam ediyor. İlerideki günlerde inşallah size iyi bir müjde vereceğiz. Hem araçları yenilemiş olacağız hem de modern ve görsel olarak iyi bir şey yapacağımızı umuyorum. Çalışmalarda bize bu fırsatı verdiği için her zaman birlikte olduğumuz için de Sayın Okan Başkan ve yöneticilerine çok teşekkür ederim” dedi.

banner16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER