AYMUDER ilk genel kurulunu yaptı

AYMUDER ilk genel kurulunu yaptı

Kısa adı AYMUDER olan, Aydın Musiki Derneği ilk genel kurulunu yaptı. Genel kurul sonunda başkanlığı seçilen Murat Akyüzlü, “Tek dileğimiz, Kovid- 19 virüsünün bitmesi. Müziği ve Sanatseverlerimizin Alkışlarını çok özledik” dedi.

12 kasım 2020 Tarihinde kurularak faaliyetlerine başlayan Aydın Musiki Derneği, AYMUDER üyelerinin katılımıyla Vardar iş hanı Nilüfer çay bahçesinde ilk genel kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Genel kurulda Murat Akyüzlü’nün başkanlığında yeni yönetim kurulu belirlendi.

Geçtiğimiz Çarşamba günü yapılan, Yeterli katılımın sağlandığı toplantıda, Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından,  divan kurulu seçildi.

Divan başkanlığına Akın Sarıkaya’nın yaptığı genel kurulda, faaliyet raporunun okunup oybirliğiyle kabul edilmesinin ardından,  seçimlere geçildi.

Seçimler sonucunda Murat Akyüzlü’nün başkanlığında yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Murat Akyüzlü, Ünver Pazarlı, Eşref Gülpınar, Osman Öztekin, Akın Sarıkaya, Emin Akdemir, Şerafettin Güven, Hüseyin Zantur,  Nesrin Yerlikaya, Ayşe Canbeldek, Mehmet Eftal danışman..

Denetim Kurulu’na ise; Cengiz kanat, Nafiz Edeer, Muazzez Şengil seçildi.

“BU HASRET BİTSİN”

Toplantıda söz alan Başkan Akyüzlü, “Kamuoyunun da bildiği gibi, Corona virüs süreci tüm dünyayı ve ülkemizi de sıkıntılı günler yaşattı,  bu zor süreç devam ediyor. Tek dileğimiz, bu virüs belasının sona ermesi ve bir yılı aşkın bir süredir Çalışamayan müzisyen meslektaşlarımızın, bir an önce sahnelere kavuşmasıdır. Müzisyenler olarak, coşkulu müzik ziyafetlerini özledik. Müziği, Sahneleri, nağmeleri, notaları Sanatseverlerimizi ve Alkışlarını çok özledik” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158