Başkan Atay esnafla aşure dağıttı

Başkan Atay esnafla aşure dağıttı

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Aydın 3. Sanayi Sitesi ve Aydın Toptan Gıda Çarşısı esnaflarının Muharrem Ayı nedeniyle düzenledikleri aşure hayırlarına katıldı.

İslam inancına göre birçok önemli olayın meydana geldiği, hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem Ayı, tutulan oruçlar ve yapılan aşure hayırları ile idrak ediliyor. Efeler’deki Aydın 3. Sanayi Sitesi ve Aydın Toptan Gıda Çarşısı esnafları da bu kapsamda aşure hayrında bulundular. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ve Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken de düzenlenen geleneksel törenlerde esnafla bir araya geldi. Sabah saatlerinde Aydın 3. Sanayi Sitesi’nde ve akşam saatlerinde 5’incisi düzenlenen Geleneksel Aydın Toptan Gıda Çarşısı Esnafları Aşure Hayrı’nda dualar okunarak dev kazanlarda kaynatılan aşureler, esnaflara ve vatandaşlara ikram edildi.

“ALLAH BAŞKANIMIZDAN RAZI OLSUN”
Konuşmasının başında 5. Geleneksel Aydın Toptan Gıda Çarşısı Esnafları Aşure Hayrı’nın hayırlı ve uğurlu olmasını dileyip devamının gelmesini temenni eden Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, sözlerine Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay’a teşekkür ederek devam etti.  Başkan Ülken, “Çok değer verdiğimiz, hep yanımızda olan tüccarın, sanayicinin, esnafın her an ve her türlü sorununu dinleyip çözüm üretmeye çalışan bir belediye başkanımız var, Allah ondan razı olsun” diye konuştu.
 
“İBADETLERİMİZİN KABUL OLMASINI DİLERİM”
Düzenlenen her iki aşure hayrına da katılan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Aydın Ticaret Odası Başkanı Ülken’e güzel sözleri için teşekkür ettikten sonra 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıl dönümü haftası olduğunu hatırlattı. Başkan Atay bu günlerimizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borçlu olduğumuzu söyledikten sonra “Birlik ve beraberlik aşının yapıldığı Muharrem Ayı, topraklarımızda binlerce yıldır hoş görü ve sevgi içerisinde devam ediyor. Muharrem Ayı kültürümüz ve dinimizce kutsal bir aydır, aynı zamanda da matem ayıdır. Bu ayın bereketine biz de aşure dağıtarak gönüllerimizi birleştiriyoruz. Çeşitli tatlardan oluşan aşure gibi toplumun da din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu içinde olması temennisiyle, Muharrem Ayı’nda yapacağımız tüm ibadetlerimizin kabul olmasını dilerim” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2020, 13:21
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158