Başkan Çankır “Üç fidanın yaktığı bağımsızlık ateşi daima yanmaya devam edecektir”

Başkan Çankır “Üç fidanın yaktığı bağımsızlık ateşi daima yanmaya devam edecektir”

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, devrimci gençlik önderleri Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın idam edilişlerinin 48. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çankır yayımladığı mesajında, Deniz’ler, Hüseyin’ler ve Yusuf’lar başını her zaman dik tutan, haksızlığa hiçbir zaman boyun eğmeyen ve yiğitçe zulme karşı direnen,tam bağımsız Türkiye sevdasının sembolü olmuşlardır. Onların emperyalizme karşı yürüttükleri kavga bugün hala yüreğinde genç fidanların yaktığı ateşi taşıyan milyonlar tarafından devam etmektedir. Onların emekten yana, halktan yana ve özgürlüklerden yana gösterdikleri mücadele bugün hala sürmektedir. Sanılmasın ki, Deniz Gezmişi ananları, onları unutmayıp ideolojisini benimseyenleri içeri atarak susturabilecekler! Sanılmasın ki, düşüncelerini özgürce ifade eden, demokrasiden, haktan ve halktan yana olan kitlelerin direncini baskı ve tehdit ile geri püskürtebilecekler! Tarihin hiçbir döneminde bu mümkün olmamıştır, bundan sonra da mümkün olmayacaktır. Kıblesi 6. Filo olanlar , yüreğinde Tam bağımsız Türkiye sevdası olanları asla anlamadılar ve anlamak istemediler. Bugün de Denizlerin, Mahirlerin, Yusufların, Hüseyinlerin açtığı yolda davasından geri adım atmayacak milyonlarca yüreğin olduğunu hatırlatmakta fayda var.Üç fidanın yaktığı bağımsızlık ve devrim ateşi daima yanmaya devam edecektir.

Bu vesile ile haksız ve haince idam edilen 3 fidanın ölümlerinin 48. Yılında minnet ve şükran ile anıyor, mücadelelerinin izinden ayrılmadan yürüyeceğimizi bildiriyorum.Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158