Başkan Çerçioğlu; Arıtma tesisini mutlaka yapacağız

Başkan Çerçioğlu; Arıtma tesisini mutlaka yapacağız

Koçarlı’ya yapılacak arıtma tesisinin Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü tarafından engellendiğini söyleyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu; "Arıtma tesisini mutlaka yapacağız" dedi.

Koçarlı arıtma tesisi ile ilgili projeye Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Osman Selçuk Aldemir’in engel olduğunu ifade eden Başkan Çerçioğlu, “Biz arıtmayı yapacağız. Şu ana kadar yapılamamasının sebebi biz değil ADÜ Rektörü Osman Selçuk Aldemir’dir. Bakanlık oradaki 600 dönüm arazinin 100 dönümünün Büyükşehir’e verilmesi için Üniversiteye talimat veriyor ve ilgili kurumlara da bilgi veriyor. Üniversite, Bakanlığın talimatı olmasına rağmen 2 yıldır arazinin tahsisini gerçekleştirmiyor. Devlet Su İşleri (DSİ) projeyi onayladı. Siz niye hizmetin önünde duruyorsunuz?” dedi.

“DSİ uygun görmüş, sana ne”
ADÜ Rektörü Aldemir’in konu ile ilgili görüşmek üzere milletvekilleri ile toplantı çağrısını da eleştiren Başkan Çerçioğlu; “Rektör Bey konuyla alakalı milletvekilleriyle görüşmek için toplanalım demiş. Sizin toplanacağınız kişiler bakanlıktan üstün mü ki bakanlığın kararını tartışacaksınız? Siz şuanda kendi partinizden bakanlığın verdiği kararı uygulamama durumundasınız. Benim partimde böyle bir şey asla olamaz. Eğer bizim üstümüzde biri bir talimat verdiyse bizdeki siyasi terbiye bunu yerine getirmeyi emreder. Hele ki bu halkın yararına ise 2 yıl bekletmeyiz. Biz oraya AVM veya ticarethane yapmayacağız. Ama beyefendiler yani üniversite uygun görmemiş, bakanlığın sözünü bile dinlemiyorlar. Bakanlık, DSİ uygun görmüş, sana ne! Amaç hizmetin önüne geçmek. Hiç kimse bizim aklımızla dalga geçmesin. Biz perdenin arkasında kimin olduğunu biliyoruz, Aydın halkı da biliyor” dedi.

Aldemir’e Sucuk Göndermesi
Başkan Özlem Çerçioğlu’nun, Büyükşehir’e tahsis edilmesi beklenen arazi ile ilgili hizmetin engellendiğini söylemesi üzerine salonda bulunan partililerin “Belki orada bal üreteceklerdir” diyerek çıkışmasının üzerine Başkan Çerçioğlu da “Onu bilemem ama sucuk olabilir” dedi. Başkan Çerçioğlu bu söylemiyle, geçtiğimiz günlerde Rektör Aldemir’in insan sağlığına zararlı sucuk üretmekten dolayı hapis cezası aldığı ve meslekten 3 ay men edildiğinin ortaya çıkmasına göndermede bulundu.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158