Başkan Çerçioğlu’nun korumasının test sonucu pozitif çıktı!

Başkan Çerçioğlu’nun korumasının test sonucu pozitif çıktı!

Aydın’da artan koronavirüs vakalarıyla mücadele devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada Aydın’da vaka sayılarında yüzde 50’nin üzerinde artışın olduğunu söylemişti. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun korumasının da koronavirüs test sonucunun pozitif olduğu öğrenildi.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle mücadele devam ediyor. Türkiye genelinde yalnızca bugün 28 bin 351 vakanın tespit edildiği açıklandı. Aydın’da vaka sayısındaki artış endişelendiren boyutlara ulaştı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun koruması Yasin Öksüzoğlu'nun test sonucunun pozitif olduğu öğrenildi.  Başkan Çerçioğlu’na yapılan testin sonucunun negatif olduğu, koruma görevlisi Yasin Öksüzoğlu'nun karantinaya alınarak tedavisine başlandığı öğrenildi.

Koronavirüse karşı en etkin mücadele eden Belediye Başkanlarından biri olan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun koruma görevlisinin koronaya yakalanması, salgın sürecinin ne kadar ileri boyutlara ulaştığını da gözler önüne serdi. Salgının başlamasının ardından Antalya, Adana Büyükşehir Belediye Başkanları Muhittin Böcek, Zeydan Karalar, CHP Genel Başkan Yardımcıları, eski Başbakan Binali Yıldırım, Ali Babacan gibi isimler de koronavirüse yakalanmıştı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER