Başkan Öndeş, Gazetecileri Unutmadı

Başkan Öndeş, Gazetecileri Unutmadı

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, Aydın genelinde görev yapan gazetecilerin kullanabilmesi için Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (ABGC) Başkanı Cem Ulucan’a 250 adet maskeyi teslim etti.

Ülke genelinde etkisini arttırmaya devam eden korona virüsü ile mücadele kapsamında Germencik Belediyesi de riski en aza indirmek için önemli çalışmalar yaparken, halka doğru bilgiyi ulaştırabilmek için sahalarda çalışmaya devam eden gazetecileri de unutmadı. Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş gazetecilerin sağlığını koruyabilmeleri adına ABGC Başkanı Cem Ulucan’a 250 adet maskeyi teslim etti. Gazetelerin ve gazetecilerin önemine de dikkat çeken Başkan Öndeş; “Her türlü riski alarak bizlerin doğru habere ulaşmasını sağlayan değerli basın çalışanlarımız için bir nebzede olsa destek olmak istedik. Bu sebeple ABGC Başkanı Sayın Cem Ulucan’a, gazeteci kardeşlerimize teslim edilmesi için 250 adet maske teslimini gerçekleştirdik” dedi.
TOPLAM BİN ADET MASKE OLDU
Ülke genelinde Covid-19 pandemisinin görüldüğü günden bu yana ABGC yönetimi oalrak hayırseverlerin de desteği ile 750 adet maske ve 200 adet koruyucu siperlik dağıttıklarını ifade eden ABGC Başkanı Cem Ulucan; “Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle Aydın’da da bir çok önlem alındı. Önlemler kapsamında, sağlık personelleri ve emniyet güçlerine eldiven ve maske dağıtılıyor. Bizde Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti olarak görevini fedakarca sahalarda icra eden gazeteci meslektaşlarımıza maskelerimizi dağıtıyoruz. Riskli ortamda sokakta ve insanlarla iç içe olan meslektaşlarımızın sağlığı bizim için önemli. Germencik Belediye Başkanımıza da bu duyarlı davranışı için tüm meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum. Bu maske bağışı ile Aydın genelinde görev yapan meslektaşlarımıza 1000 adet maske ve 200 adet koruyucu plastik siperlik dağıtmış olacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2020, 13:37
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158