Başkan Özdemir, Atanamayan öğretmenleri hatırlattı

Başkan Özdemir, Atanamayan öğretmenleri hatırlattı

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Özdemir mesajında, atanamayan, öğrencilerine kavuşmayı bekleyen öğretmenleri de unutmadı.

CHP Kadın Kolları Aydın İl Başkanı Özdemir mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Toplumun düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmenlerdir” demiştir Mustafa Kemal Atatürk. Öğretmenlerdir ki dünyayı, toplumu ve geleceğimizi şekillendiren. Onlar çağdaş uygarlık seviyesine ulaşılmasında, fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirilmesinde, en karanlık yolları bile aklıyla, sevgilisiyle, bilgisiyle aydınlatmasıyla bilinen millet kurtarıcılarıdır. Emekleri, alın terleri, yetiştirdikleri nesiller; öğretmenlerimizin namusudur, imzasıdır.

Pandemi döneminde sanılanın aksine en çok çile çekenlerin başında öğretmenlerimiz geldi. Her biri tek tek bütün öğrencileriyle bu zor süreçte canla başla ilgilendiler, ilgileniyorlar. Belki de uzaktan eğitim sürecinde yüzyüze eğitimden daha çok mesai harcayıp, daha çok yoruldular. Bir de atanamayan, öğrencilerine kavuşmayı bekleyen öğretmenlerimiz var. Yıllardır, aylardır sosyal medyada haklarını arayan, yıpranan, tükenen binlerce genç eğitimcilerimiz... 

"Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır” diyen Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi öğretmenlerimiz saygıyı ve ilgiyi en çok hak edenlerdir bu sebeple onları üzmemeli, mesleklerinden soğutmamalıyız. Bir an önce hayallerine, öğrencilerine, sınıflarına kavuşmaları dileklerimle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kıymetli öğretenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum"

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 21:45
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158