Başkan Özdemir: Türk Milleti, Cumhuriyeti sonsuza kadar koruyacak ve yaşatacaktır!

Başkan Özdemir: Türk Milleti, Cumhuriyeti sonsuza kadar koruyacak ve yaşatacaktır!

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Özdemir mesajında, “Bir milleti küllerinden yeniden var eden ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "En büyük eserim " dediği, gençlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin 97. yılını kutluyoruz” dedi.

CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Özdemir 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında "Cumhuriyet denilince akla hukuk, adalet,  demokrasi, hak ve özgürlükler, barış ve huzur gelir. Bugün her zamankinden daha çok hukuka, adalete, demokrasiye, hürriyetlere, özgürlüklere ve huzura ihtiyacımız var." dedi ve şöyle devam etti:

"Cumhuriyet özgür insanların rejimidir. Haksızlığa, hukuksuzluğa karşı çıkan, her düşünceye saygı duyan, okuyan, düşünen, üreten çalışkan insanların hazinesidir. Cumhuriyet, sıradan bir rejim değişikliği değildir. Cumhuriyet, bir kültür değişimi, bir çağ değişimidir.

Cumhuriyet aynı zamanda kadın devrimidir. Cumhuriyeti kuranlar tercihlerini büyük bir kararlılıkla, cesaretle ortaya koymuşlardır. Atatürk'ün önderliğinde köklü reformlar peş peşe gerçekleştirilmiştir. Cumhuriyetle başlayan o büyük toplumsal dönüşümün temel ekseni Kadın Erkek eşitliği olmuştur ve Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük projesidir. Cumhuriyet laikliktir. Cumhuriyet demokrasidir.

Cumhuriyette zengini, fakiri; kadını, erkeği eşittir. Bu gün bütün bu haklardan söz edebiliyorsak cumhuriyetin kazanımları sayesindedir. Başta cumhuriyetimizin kurucusu Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızın bağımsızlığı için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, şükran, minnetle ve saygıyla anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı en içten duygularımla kutluyorum. Türk Milleti Cumhuriyeti sonsuza kadar koruyacak ve yaşatacaktır!"

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158