Başkan Özdemir’den Anneler Günü mesajı

Başkan Özdemir’den Anneler Günü mesajı

CHP Aydın İl Kadın kolları Başkanı Ayşe Özdemir, Anneler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Ayşe Özdemir, yayınladığı mesajda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun en önemli projelerinden olan Aile Sigortasını hatırlatarak, "Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarında 'Aile Sigortası' projesi ile kadınların rahat bir nefes almasını sağlamak partimizin en önemli görevlerinden biri olacaktır." dedi.

“Bir Anne herkesin yerini alabilen, ama onun yerini kimsenin alamayacağı kişidir.” diyen CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir mesajında şu ifadelere yer verdi:

Fedakarlığın, sabrın, sevgi ve saygının tükenmek bilmeyen kaynağı olan annelerimizi, yılın bir gününde değil, her zaman hatırlamamız, onlara değer vermemiz, mutlu etmemiz en başta evlat olarak görevimizdir.

Anneler hem bir kadın olarak toplum hayatının yükünü omuzlayan bir emekçi, hem de toplumun değerlerini öğreten, iyi bir insan olarak yetiştiren ve her davranışıyla çocuklarına iyi bir örnek olan bir eğitimcilerdir.

Toplumumuzun mimari, birlikteliğimizi sağlayan değerlerin her birinin hayat bulmasında, yaşatılmasında en çok annelerimizin payı olduğunu hiçbir zaman ve hiçbir şekilde unutmamalıyız.

Son yıllarda kadınlarımızın, annelerimizin yaşadığı ekonomik ve toplumsal sorunlar ortadadır. Çocuklarının geleceği için endişelenen annelerin bu endişelerini ortadan kaldırmaya çalışmak, Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarında "Aile Sigortası" projesi ile kadınların rahat bir nefes almasını sağlamak partimizin en önemli görevlerinden biri olacaktır.

Hayata dair her şeyi öğreten karşılıksız fedakarlığın timsali olan annelerimize çok şey borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. 

“Bir anne herkesin yerini alabilen, ama onun yerini kimsenin alamayacağı kişidir.”

Dünyada barış, sevgi ve güzellik tohumları ekecek en önemli varlık olan annelerdir. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Annemizi rahmetle anarken, şehit annelerinin, anne adaylarının ve tüm annelerin anneler gününü sevgiyle kutluyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER