Başkanın makamına haciz

İncirliova Belediyesi'nin geçmiş yönetim zamanından olan işçi alacakları nedeni ile Başkan Aytekin Kaya'nın makamına haciz geldi.

2014 yılında dönemin Belediye Başkanı Gürşat Kale tarafından işten çıkarılan 96 işçinin alacaklarının ödenmemesi nedeniyle başlatılan icra takibi nedeni ile bugün Başkan Aytekin Kaya'nın makamına icra memurları haciz işlemi için geldiler. Başkan Kaya, memurlara istediklerini alabileceklerini ifaderek ederek "buyrun alın, herşeyi alın.İncirliova Halkına hiçmet etmek için bana makan ve koltuk lazım değil" dedi.
Tespit tutanağı tutarak kamu yararı nedeni ile haciz işlemi yapmadan giden icra memurlarının gitmesinden sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Belediye Başkanı Kaya; "96 işçinin bugüne kadar 400 bin lira parasını ödedim. Ödeyecekleri 14 bin lira şu anda faizi ile birlikte 44 bin lira olmuş. Ödememiz devam ederken makam aracına icra gönderdiler; şimdi de makama gönderdiler. Biz bu yapılanların hepsinin hesabını soracağız" ifadelerini kullandı.
"Biz makam iin gelmedik. Acarlar'Da ikinci yerimiz var oraya gideriz. Bu incirliova halkını itibarsızlaştırmak için yapılan bir çalışma" diyen Başkan Kaya şöyle devam etti:
"Ben geldiğimden beri bu acukata 600 bin lira para yatırdım. Benden önceki belediye baxkanı 20 trilyonluk yer satmış, ben tasarruf yaparak 10 trilyon borç ödedim. İncirliova Halkına bu saygısızlığı yapanları ve yaptıranları herkes biliyor. AYtekin Kaya'yı araştırıyorlar. Bi-en belediye meydanına ödediğim borçların hepsini kalem kalem yazacağım. Hiç bir yeri satmayacağım"
 

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2020, 14:16
banner16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER