Belediyelere yeni bir daire ve müdürlük geliyor

Belediyelere yeni bir daire ve müdürlük geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sıfır atık projesi kapsamında belediyelerde iklim değişikliği ve sıfır atık daire ve şube müdürlükleri kurulması talimatını verdik verdiklerine açıkladı.
Twitter hesabından yaptığı açıklamada 81 ilde de sıfır atık daire ve şube müdürlükleri kurulacağını duyuran Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, şu açıklamalar bulundu:
"Koronavirüsle mücadelemizde bir kez daha gördük ki; ülkemizi ve dünyamızı çevre kirliliği ve iklim değişikliğinin yıkıcı etkilerinden korumak; tüm projelerimizi çevre dostu ve sıfır atığa uyumlu olarak yapmak zorundayız.
Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde başlattığımız 'Sıfır Atık' projemizi yerel yönetimlerimizle birlikte daha etkin şekilde yürütmek için yerel yönetimlerimize, iklim değişikliği ve sıfır atık daire ve şube müdürlükleri kurulması talimatını verdik.
Bu adımla büyükşehirlerimizde İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Daire Başkanlıkları, il ve ilçe belediyelerimizde Şube Müdürlükleri kurulacak. Böylece yerel yönetimlerin karar alma süreçleri hızlanacak, çevreye dair tüm projeler Sıfır Atık çatısı altında daha verimli hale gelecek. Sıfır Atık sistemlerinin kurulması ve iklim değişikliği ile mücadele noktasında yerel yönetimlerimizin her zaman destekçisiyiz. Sıfır Atık gönüllüsü milyonlarca vatandaşımızın desteklediği bu büyük tasarruf ve çevre hareketiyle çocuklarımıza daha temiz bir gelecek bırakacağız."

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2020, 00:17
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158