Büyükşehir meclisi son kez toplandı

Büyükşehir meclisi son kez toplandı

Aydın Büyükşehir Belediyesi yılın son meclis toplantısını gerçekleştirdi. Gündemin en dikkat çeken maddesi ise ASKİ’nin yatırımları için, İller Bankası’ndan 122 milyon 700 bin TL’lik kredi kullanması oldu.

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi, Aralık ayının ikinci toplantısı yoklamanın ardından zabıt özetinin okunmasıyla başladı. Meclis gündeminde yer alan 23 madde görüşülerek, karara bağlandı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun katılmadığı yılın son toplantısına, Başkan Vekili Evrim Karakoz başkanlık yaptı.

Gündem de en dikkat çeken madde Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü’nün yapacağı yatırımlar için İller Bankası’ndan 122 milyon 700 bin TL kredi kullanımı için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yetki verilmesi oldu. Her türlü işlemin yürütülmesi amacıyla görüşülen madde de Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na oy birliğiyle yetki verildi. İller Bankası’ndan çekilmesi planlanan kredinin 45 milyon lirasının Didim’in Akbük, Feyzipaşa ve Denizköy mahalleleri kanalizasyon ana kuşaklama kolektörü inşaatında, 16 milyon 100 bin lirasının Nazilli’nin Pirlibey Mahallesi içme suyu, kanalizasyon ve atık su arıtma tesisi inşaatında, 7 milyon 500 bin lirasının Çine’nin Akçaova Mahallesi atık su arıtma tesisi inşaatında, 8 milyon lirasının Kuyucak’ın Horsunlu, Yamalak ve Kurtuluş mahalleleri ortak atık su arıtma tesisi inşaatında, 17 milyon 900 bin lirasının Efeler’in Astis Sitesi yağmur suyu inşaatında, 17 milyon lirasının İncirliova’nın birinci kısım yağmur suyu inşaatında, 4 milyon 700 bin lirasının Germencik’in Mursallı Mahallesi içme suyu inşaatında ve 6 milyon 500 bin lirasının Söke’nin Güllübahçe Mahallesi ilave kanalizasyon inşaatında harcanacağı açıklandı.

Kuşadası Belediyesi 2019 Mali Yılı Bütçesine ek ödenek verilmesi ve müdürlükler arası aktarma yapılmasına ilişkin madde de oy birliği ile kabul edildi.

Maddelerin görüşülmesinin ardından Başkan Vekili Evrim Karakoz, 2019 yılının son toplantısını 14 Ocak günü saat 15.00’te tekrar toplanmak üzere oturumu kapattı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158