Büyükşehir salgına karşı önlem almayı sürdürüyor

Büyükşehir salgına karşı önlem almayı sürdürüyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgınına karşı il genelinde önlem almaya devam ediyor. Aydın'ın bütün ilçelerinde gece-gündüz dezenfeksiyon işlemine devam eden ekipler, salgına karşı alınan tedbirleri tavizsiz uyguluyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, vatandaşların sağlığı için dezenfeksiyon işlemlerinin aralıksız olarak devam ettiğini belirtti ve vatandaşların hijyen kurallarına harfiyen uyması konusundaki çağrısını yineledi. 

Tedbirler kapsamında il genelinde tüm kamu kurumları düzenli olarak dezenfekte edilirken, cadde ve bulvarlar da ilaçlı suyla yıkanıyor. Kurulan dezenfeksiyon istasyonlarında da kamuya hizmet veren araçlar başta olmak üzere gelen tüm araçlar dezenfekte ediliyor. Büyükşehir Belediyesi, esnaflar başta olmak üzere vatandaşlara hijyen kitleri ve maske dağıtmaya da devam ediyor. Bunların yanı sıra gezici hijyen ekipleri tarafından da dükkânlar dezenfekte ediliyor.

Başkan Çerçioğlu: Önceliğimiz vatandaşımızın sağlığı
Öncelikli konularının vatandaşların sağlığı olduğunun altını çizen Başkan Çerçioğlu "Aydın genelinde özellikle ortak kullanım alanlarında dezenfeksiyon işlemlerine aralıksız devam ettiriyoruz. Salgına karşı sadece bizlerin tedbir alması yeterli değil. Aynı duyarlılığı vatandaşlarımızın da göstermesi gerekiyor. Bu süreçte vatandaşlarımızın maske, mesafe ve temizliğe dikkat etmesi önem arz ediyor" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkan Asya
Erkan Asya - 3 yıl Önce

Aydının hangi ilçelerinde hangi mahallesi de Allah aşkına Kemer mah ayladır temizlik görevlisi dahi görmüyoruz.
Mimar Sinan mı Tüm Aydın?????

Mustafa Taş
Mustafa Taş - 3 yıl Önce

Hııı görüyoruz mahallesine göre hizmet ortada örneğin ikamet ettiği mahallesi gibi ama ..... Duraklarda insanların yoğunlaştığı yerde ne ilaçlama, yada verdiği gezsin diye bedava belediye otobüsü kartları da yaşlıların kalabalık ortamlarda kullanımi kısıtlama getirmesi olduğu sürece bu göz boyama işleri boş iş özellikle doğum günü kutlaması için hergun yüzlerce gönderdi kartları, resmen soygunluk o gereksiz gönderilen masraf ilaç vs olsaydı diğer mahallere hatta köylere bile ilaçlama yapardı

liste
SIRADAKİ HABER

banner158