CHP eski il başkanı Saatçi beraat etti

CHP eski il başkanı Saatçi beraat etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın CHP Aydın İl Binasına asılan pankartlar nedeniyle şikayetçi olduğu Eski Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi, hakkında açılan davadan beraat etti.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, partinin il binasına astırdığı pankartlarla kendisine hakaret ettiğini ileri sürdüğü CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi hakkında 2015 yılında şikayetçi olmuş, açılan maddi ve manevi tazminat davası nedeniyle Saatçi’nin yazlık evi ile 2001 model otomobiline tedbir konulmuştu. Saatçi, 4 yıl sonra hakkında açılan davadan beraat etti. 

CHP tarafından 17 Aralık 2014 tarihinde, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde olduğu gibi CHP Aydın İl Binası’na da üzerinde, istifa eden dört bakanın fotoğrafının olduğu ve ’17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvetle mücadele haftası olsun’ yazılı pankart asıldı. 

Polisin pankartı indirmesinden bir süre sonra bu kez üzerinde dört bakanın ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan’ın fotoğrafının bulunduğu ‘Çekin kirli ellerinizi bu halkın üzerinden’ yazılı ikinci pankart asıldı. Bu pankartın da polis tarafından indirilmesinin ardından üzerinde ayakkabı kutusu, para sayma makinesi ve çelik kasa fotoğrafı bulunan ve ‘Halk yolsuzluğa sessiz kalmayacak’ yazılı üçüncü pankart asıldı. 
Bilal Erdoğan, asılan pankartlarla kendisine hakaret edildiği gerekçesiyle Aydın 1’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi hakkında toplam 50 bin liralık maddi ve manevi tazminat, davası açtı. Saatçi’nin Didim’deki yazlığı ile 2001 model otomobiline de tedbir de koydurtan Erdoğan’ın şikayeti üzerine, ayrıca Aydın 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde ceza davası da açıldı. 

4 yıl boyunca devam eden dava, 23 Ekim Çarşamba günü (bugün) sonuçlandı. Saatçi, hakkında açılan davadan beraat etti.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158