CHP İl Başkanı Çankır, Bu şirketlerin yaptığı vicdansızlıktır

CHP İl Başkanı Çankır, Bu şirketlerin yaptığı vicdansızlıktır

Aydın’ın Yılmazköy Mahallesi’nde gaz sıkışması ve yüksek basın nedeni ile jeotermal sondaj borusunda meydana gelen patlama sonrasında bir basın açıklaması yapan CHP İl Başkanı, santral lisansı iptal edilen şirketin çalışmalarını devam ettiğini vurgulayarak “Bu şikrekin yaptığı tamamen vicdansızlıktır” dedi.

Bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da Aydın’ın verimli toprakları üzerinde rant sağlamak isteyenlere karşı mücadelelerin devam edeceğini vurgulayan CHP İl Başkanı Ali Çankır;  “Kovit-19 pandemi salgını dolasıyla sokağa çıkma yasağını fırsat bilerek kaybettiği dava ile santral lisansı iptal edilen şirket çalışmalarına devam ederken gaz sıkışması ve yüksek basınç sebebiyle Efeler İlçemize bağlı Yılmazköy Mahallemizde bir patlama meydana geldi.

Çevreye verilen zarar ile birlikte mahalle sakinlerinin sağlığını, canını tehdit edenlere sormak istiyorum. “Aydın ringonun ahırı mı?” Halka, çevreye, doğaya bu kadar mı kulaklarınızı gözlerinizi kapadınız? Vicdanınızı bu kadar karartmışsınız .. Kaç defa uyardık, kaç defa söyledik, basın açıklamaları ile durumu izah ettik. Buna rağmen çalışmalarına devam edip doğaya, toprağa ve insanlara zarar veren bu şirketlerin yaptığı tamamen vicdansızlıktır.”ifadelerini kullandı.

İl Başkanı Çankır, yazılı açıklamasında, patlama ile birlikte yaklaşık 40 metre yükselen yüksek basınçtaki sıcak suyun mahalle aralarına ulaşarak mahalle sakinlerini bu zor günlerde panik yaşamasına neden olduğunu vurgulayarak şu ifadeleri kullandı:

“İnsanlar bu zor günlerde Covid-19 sebebi ile can derdine düşmüşken jeotermal şirketlerinin çevreye verdiği bu zarar ve halkın sağlığını hiçe sayması akıl tutulmasından başka bir şey değildir.

Gözlerini rant bürümüş, kalbi ile cebi yer değiştirmiş bu şirketler ve bu şirketlerin lisansı dahi iptal edilmişken çalışmaları görmezden gelen kimler varsa elbet zamanı geldiğinde adalet önünde hesap vereceklerdir. Yılmazköy’lü bir hemşerimden gelen mesajı da sizlerle paylaşmak istiyorum; “Buna bir çözüm bulmak lazım başkanım resmen uykuda ölüyoruz bizim evin dibinde var”. Tüm Yılmazköy Mahallesi hemşerilerime Aydın’ımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, sağlıklı günler diliyorum.”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158