CHP Kadın Kolları İl Başkanı Özdemir: Sesimizi yükselteceğiz

CHP Kadın Kolları İl Başkanı Özdemir: Sesimizi yükselteceğiz

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, “Bugün Kadını, birey olarak değil, eş, anne, namus öznesi olarak görenlere hadi oradan deme günü” dedi.

CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, tüm kadınların Kadınlar Günü’nü kutlayarak bir mesaj yayımladı. Özdemir yayımladığı mesajında “Bugün Kadının, kaç çocuk doğuracağından nasıl doğuracağına, sokakta ne giyip ne giyemeyeceğine, hangi sokağa, saat kaçta çıkabileceğine, gülüp gülemeyeceğine, konuşup konuşamayacağına, çalışıp çalışamayacağına, hangi işi yapıp hangisini yapamayacağına, karışanlara ‘Sana Ne!’ deme günü. Bugün Kadını, toplumsal yaşamdan çekmeye çalışanlara, bedeni üzerinde hak iddia edenlere, birey olarak değil, eş, anne, namus öznesi olarak görenlere, kadın erkek eşitliğinin ne demek olduğunu anlamazdan gelip “fıtrata ters” diyenlere,
‘Hadi Oradan!’ deme günü. Bugün kadını, cinsel şiddetin mağduru yapanlara, eğitim hayatının dışında bırakanlara, çocuk yaşta evlendirmeye çalışanlara, eşit emeğine eşit ücret vermeyenlere ‘Hayır!’ deme günü”
dedi.

Kadınlara yönelik baskı ve şiddete her gün tanık olunduğunun altını çizen Özdemir şunları söyledi:

“Biz çok şey istemiyoruz. Biz, eşit, adil, insan onuruna yaraşır, barış içinde yaşayacağımız bir ülke istiyoruz! Vermezlerse alacağız! Kadınlar için yaşamsal olan 6284 sayılı yasa ve İstanbul Sözleşmesi’ni uygulamamak için her yolu denediler, deniyorlar. Tartışmaya açıyorlar, izin vermeyeceğiz! Ama biz kadınlar hiçbir zaman buna sessiz kalmayacağız. Özgürlük, demokrasi, toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelesine devam edeceğiz. Yaşamımızı kontrol altına almak isteyenlere buradan sesleniyoruz, isyan eden, kurtuluşu kadın dayanışmasında ve örgütlenmesinde bulan biz kadınları susturamazsınız korkutamazsınız. Çünkü yaşamak istiyoruz ve özgürce, insanca eşit bir şekilde yaşam için mücadele edeceğiz. El ele verip sesimizi yükselteceğiz. Bizi düşman eden yalanlara değil, birleştiren gerçeğimize ses vereceğiz. Çünkü paylaştıkça çoğalacağız, çoğaldıkça güçleneceğiz, güçlendikçe değiştireceğiz. Daha güzel bir gelecek, daha demokratik bir memleket, daha aydınlık yarınlar, ancak biz emekçi kadınların yeni başarı hikayeleriyle mümkün olacak” 

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158