CHP'li Dinç: "Basın Emekçilerimizin yanında olacağımıza söz veriyoruz”

CHP'li Dinç: "Basın Emekçilerimizin yanında olacağımıza söz veriyoruz”

CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç, uyuşturucu satmak suçundan tutuklanan zanlıyı adliye çıkışında görüntüleyen gazeteciler Murat Uçkaç ve Kıymet Sarıyıldız’a zanlının yakınları tarafından yapılan saldırıyı kınadı. Dinç “Bizler CHP Gençlik Kolları olarak nerede ve ne zaman olursa olsun, bu denli zor koşullarda çalışan yeri geldiğinde bu tip menfur saldırılara dahi maruz kalan Basın Emekçilerimizin her zaman, her daim yanında olacağımıza söz veriyoruz.” dedi.

Aydın'da tutuklanan uyuşturucu satıcısını görüntüleyen gazeteciler Murat Uçkaç ve Kıymet Sarıyıldız tutuklanan zanlının yakınları tarafından fiziki ve sözlü saldırı geçekleştirildi.  CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç, konuya dair yaptığı yazılı açıklamada "2 gün önce siz değerli Basın Emekçilerimizin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarken bugün bunların yaşanması bizleri derinden üzmüştür. " ifadelerini kullandı.

Mustafa Dinç, açıklamasının tamamı şöyle; "Üzülerek öğrendim ki bugün Aydın Adliye’sinde bir davayı takip eden Murat Uçkaç ve Kıymet Sarıyıldız yargılanan uyuşturucu şüphelisinin yakınları tarafından saldırıya uğrayarak darp edilmişler.

Daha 2 gün önce siz değerli Basın Emekçilerimizin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarken bugün bunların yaşanması bizleri derinden üzmüştür.

Bugün yaşanan çirkin saldırı Basın Emekçilerimizin de ne denli zor koşullarda çalıştıklarının somut bir örneğidir.

Buradan şunu ifade etmek istiyorum. Bizler CHP Gençlik Kolları olarak nerede ve ne zaman olursa olsun, bu denli zor koşullarda çalışan yeri geldiğinde bu tip menfur saldırılara dahi maruz kalan Basın Emekçilerimizin her zaman, her daim yanında olacağımıza söz veriyoruz.

İktidar tarafından yüzlerce gazeteci ne yazık ki yargılanıp, hapse atılırken bir de bu tip meselelerin yaşanması siz değerli Basın Emekçilerinin daha özgür ve Hukuk çerçevesinde ilerleyen bir Türkiye’de mesleğinizi saldırıya uğramadan, yargılanmadan, Gazetecilik etiğine uygun bir şekilde yapacağınız Bir Türkiye dileğiyle Tüm Aydın Basın Camiasına ve Murat Uçkaç ile Kıymet Sarıyıldız arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor ve en kısa zamanda bu çirkin saldırıyı yapanların Yargı önünde hesap vermeleri için yetkilileri göreve davet ediyorum."

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER