CHP’li Akın’dan AKP’li Kaplan’a tepki

CHP’li Akın’dan AKP’li Kaplan’a tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Koçarlı İlçe Başkanı Hasan Akın, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla Koçarlı Belediyesi’nin AKP’li Başkanı Nedim Kaplan’ın açıklamalarını eleştirdi. Başkan Akın, “Vatandaşın yararına kullanılacak bu arazinin verilmesini bakanlığa rağmen kim engelliyor” dedi.

Yazılı bir basın açıklaması yapan Başkan Akın, “Nedim Kaplan bir bölgesel yayın yapan kanalda Koçarlı’da kanalizasyon sorunu var demiş. Daha önce defaatlerce anlattım ama yine anlatayım tane tane. Koçarlı’da yerleşime açık olan alanın kanalizasyonun neredeyse tamamı bitmiş durumda. Peki burada yapılması gereken ve ASKİ’nin yapmaya hazır olduğu şey ne? Arıtma tesisi. Orman ve Çevre Bakanlığı’nın ivedi olarak Çakmar mevkiinde ADÜ’ye ait 490 dönüm kullanılmayan arazinin 99 dönümünü arıtma tesisi yapmak üzere Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü’ne tahsis edilmesi gerektiği ile ilgili yazısı olmasına rağmen, bu tahsisin gerçekleşmemesi sorunu var” dedi.

AKP’li Nedim Kaplan’ın ADÜ rektörüne seslenmesi gerektiğini ifade eden Başkan Akın, “Nedim Kaplan’ın burada yapması gereken ADÜ rektörüne seslenmesi ve “Eyy Rektör bey siz bakanlıktan üstün müsünüz ki; bakanlığın ivedi tahsis yapın dediği, 2016 yılından beri istenen araziyi vermiyorsunuz” demesi gerekir. Rektör Bey de çıkar “Ben aslında burayı vermek istiyorum ama Aydın’da buranın verilmesini istemeyenler var, bana baskı kuruyorlar sakın verme diye” derse o zaman iş başka ve durum daha da kötü demektir” dedi.

ADÜ tarafından yapılmayan tahsis işlemini kimlerin engellediğini soran Başkan Akın, “Aydın kamuoyu artık bunu merak ediyor. Vatandaşın yararına kullanılacak bu arazinin verilmesini bakanlığa rağmen kim engelliyor. Buradan Koçarlı Belediye Başkanına sesleniyorum, ASKİ Genel Müdürlüğü bütün bu yatırımı yapmaya hazır, projesini hazırlamış, bakanlıklara göndermiş onaylatmış, hatta hızlandırın tahsisi diye Bakanlık yazı yazmış. Ortada Aydının menfaatlerini istemeyen birileri var, yatırım yapılmamasını isteyen birileri var. Eğer bu kişi ADÜ rektörüyse, hesabını sormak senin de boynunun borcudur. Başka bilmediğimiz birileriyse, siyaset uğruna bu yatırımı yaptırmayan o birilerini bulup çıkarmak, ibret-i alem için adını haykırıp onu rezil rüsva etmek de boynunun borcudur... bu uğurda ben de sana buradan destek olacağım, haydi samimiyetini görelim herkesin bakalım. Ayrıca son olarak şunu da belirtmek isterim ki; ASKİ konu halk sağlığı olunca her türlü yatırımı yapmaktan şimdiye kadar kaçınmamıştır kaçınması da söz konusu bile olmaz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158