CHP’li Bülbül, Atatürk'ün Aydın'a gelişinin 90. yıl dönümünü kutladı

CHP’li Bülbül, Atatürk'ün Aydın'a gelişinin 90. yıl dönümünü kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, Mustafa Kemal Atatürk’ün Aydın’a gelişinin 90. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

CHP’li Bülbül yayınladığı mesajda “Ulu Önderimiz, Anadolu’nun ekonomik, siyasi ve kültürel yönden durumunu tespit etmek, yerinde görmek ve incelemek amacıyla birçok il ve ilçeye ziyarette bulunmuştur. Bu ziyaretler kapsamında 90 yıl önce Milli Mücadelemizin kıvılcımının yakıldığı Aydınımızı ziyaret ederek, Efeler Diyarına verdiği önemi bir ker daha göstermiştir.

Aydın halkı ise, Türk Ulusunun hak ettiği tam bağımsızlık, laik, demokratik, çağdaş bir sosyal hukuk devletini kuran Atatürk’ü saygı ve sevgiyle karşılamıştır.

90 yıl önce Ata’sını bu topraklarda ağırlamanın onurunu ve gururunu yaşayan Aydın halkı, hiçbir zaman O’nun fikirlerinden ayrılmamış, Cumhuriyet’in kazandırdığı hak ve özgürlüklerine sahip çıkmış ve çıkmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Atamızın Aydın’a gelişinin 90. yıl dönümünü kutluyor, Cumhuriyetimizi kuran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158