CHP’li Ekiz, idam edilişlerinin 48. yılında üç fidanı andı

CHP’li Ekiz, idam edilişlerinin 48. yılında üç fidanı andı

CHP Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, Devrimci gençlik önderleri Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın idam edilişlerinin 48. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında “Tam bağımsız Türkiye” vurgusu yapan CHP Efeler ilçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, Onlar Samsun’dan Ankara’ya Mustafa Kemal Yürüyüşü düzenlemiş ve vatan sevgisinden geri durmamışlardır. Onlar bağımsızlığın ve barışın sembolüdür” dedi.

CHP’li Özlem Ekiz Mesajında şu ifadelere yer verdi: “68 Kuşağının gençlik liderlerinden olan Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın 6 Mayıs 1972 de idam edilmelerinin üzerinden 48 yıl geçti. Onlar; ‘TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE’ bayrağını dalgalandırmış, Samsun’dan Ankara’ya ” Mustafa Kemal Yürüyüşü” düzenlemiş ve vatan sevgisinden geri durmamışlardır. Onlar bağımsızlığın ve barışın sembolüdür, kimseye ateş açmadılar, kimseyi öldürmediler, onlar sadece Türkiye’nin tam bağımsızlık mücadelesini nasıl yürütürüz diye düşünüyorlardı! Atilla İlhan’ın dediği gibi onlar “Bir yangın ormanından püskürmüş genç fidanlardı. Ülkemizin içinde bulunduğu bu olumsuz koşullarda Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının mücadelelerinin ne kadar anlamlı ve değerli olduğunu çok daha iyi anlıyoruz. Üç fidanın idamına karar verenlerin aksine, onlar bugün olduğu gibi sonsuza dek bizim ve Tam Bağımsız Türkiye mücadelesi verenlerin kalbinde yaşamaya devam edecek. “Tam bağımsız, gerçekten demokratik Türkiye” özlemcisi, ilkeli, kararlı, yiğit devrimcileri selamlıyor, Deniz’i, Yusuf’u, Hüseyin’i özlem ve saygıyla anıyorum.” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158