Çine'de tablet ve televizyon yardım kampanyası başlatıldı

Çine'de tablet ve televizyon yardım kampanyası başlatıldı

Çine Belediyesi öncülüğünde tablet ve televizyon yardım kampanyası başlatıldı. "Pandemi süreci hepimize şunu öğretti biz birbirimizin eksiklerini kapatmayı öğrendik, yardımlaşmayı öğrendik" diyen Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Çinelilere "İyilik bulaşıcıdır, gel eğitime destek ol" kampanyasına katılma çağrısında bulundu.

Tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsünün etkileri devam ediyor. Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için kampanya başlattı. "İyilik bulaşıcıdır, gel eğitime destek ol" çağrısında bulunan Dinçer, yayınladığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

"Bilindiği üzere pandemi süreci ülkemizde de Dünyada bir dizi önlemlerle bulaşma riskini azaltmak için uğraşılıyor. Önlemler önemli fakat bir o kadarda yaşantımızı, hayatımızı ve alışkanlıklarımızı çok derin bir şekilde etkiliyor. Yaşanan her sıkıntı önemli ama eğitimde yaşadığımız ve önümüzdeki dönemdede yaşayacaklarımız hem öğrencilerimiz hemde ailelerini çok büyük sıkıntıya sevk ediyor. Uzaktan eğitim sistemi büyük sıkıntılar ile başladı ve devam ediyor. Ülkemizde milyonlarca öğrenci belirsiz bir eğitim sürecinde uzaktan eğitim görüyor. Eğitim gördüğü araçlar tablet ve EBA TV için televizyon gerekli. Tüm Dünyada, ülkemizde ve yaşadığımız ilçede bu eğitimi alırken kullanılacak materyalleri olmayan öğrencilerimiz var. Bu çocuklarımız evde uzaktan eğitim alacaklar fakat ellerinde tableti ve televizyonu yoksa eğitimi eksik kalacak. Pandemi süreci hepimize şunu öğretti biz birbirimizin eksiklerini kapatmayı öğrendik, yardımlaşmayı öğrendik.

Çine Belediye Başkanı olarak bu süreçte biz yine üstümüze düşen görevi yerine getirmek için kollarımızı sıvadık. Çine Milli Eğitim Müdürlüğümüzün belirlediği öğrencilerimize bu konuda yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Uzaktan eğitim için çocuklarımızın kullanacağı tablet ve televizyonu olmayan öğrencilerimiz için gerekli yardım kampanyasını başlatıyorum. Çine Belediye Başkanı olarak bir maaşımı bu kampanya için bağışlıyorum. Duyarlı vatandaşlarımız belediyemizle irtibata geçerse bizler kampanya hakkında bilgilendireceğiz. Bize ulaşmak isteyen vatandaşlarımız 0256 711 6924 yada 0256 711 6925 numaralı telefondan ulaşabilirler".

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158