banner140

Çomakcı; Diyanet İşleri Başkanı görevden alınmalıdır

Çomakcı; Diyanet İşleri Başkanı görevden alınmalıdır
banner102

Eğitim İş Aydın Şube Başkanı Remzi Çomakcı, Ayasofya’nın cami olarak ibadete açıldığı Cuma Namazı öncesindeki hutbede sarf ettiği sözleri nedeniyle Diyanet İşleri Başkanının derhal görevden alınmasını istedi. Çomakcı; “Türkiye'nin laik bir ülke, yönetim biçiminin de cumhuriyet olmasını içine sindiremeyen siyasi iktidar, ne yazık ki artık tüm siyasi şovlarını din ve Cumhuriyet karşıtlığı üzerinden yapmaya başlamıştır. Bunun son ve en kabul edilemez örneği, Ayasofya'daki skandallar zinciri olmuştur.” dedi.
Eğitim İş Aydın Şube Başkanı Remzi Çomakcı yaptığı yazılı açıklamada, Ayasofya’nın bir insanlık mirası olduğu için müze olarak kalmasının ülkemizin medeni duruşunun bir göstergesi olduğunun altını çizerek; “Ayasofya'yı, ülkedeki kötü gidişatı perdelemek için alelacele camiye çeviren AKP, orada kılınan ilk cuma namazında adeta laiklik karşısında gövde gösterisi yapmıştır.
Bağımsızlık mücadelemizin resmi belgesi olan Lozan Antlaşması'nın yıldönümü nedeniyle Anıtkabir'i ziyaret etmek isteyen yurttaşlar "ilaçlama yapılıyor" denerek barikatların ardına itilirken, Ayasofya'daki cuma namazı için pandemi yokmuşçasına yapılan organizasyon manidardır. Tarikatların temsilci yollayarak boy gösterdiği organizasyon, ne yazık ki sadece AKP'nin dini ranta çevirdiği bir siyasi şov olmakla kalmamış, laiklikle hesaplaşmaya dönüşmüştür.”diye konuştu.
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, Cumhuriyet düşmanlarına rahmet, kurucularına lanet okuduğunu anımsatan Çomakcı açıklamasında daha sonra şunları söyledi:

banner143
“Sahibinin sesi olan Erbaş, "Fatih Sultan Mehmet Ayasofya'yı cami olması için vakfetti. Bizim inancımızda vakıf malı dokunulmazdır. Vakfedenin şartını çiğneyen lanete uğrar" diyerek isim vermeden Atatürk'e dil uzatmıştır.
Eğitim-İş olarak altını çiziyoruz:
Atatürk'ün kurduğu devlette memur olan bir şahıs, Atatürk'e dil uzatamaz! Atatürk ve silah arkadaşları olmasa belki bu coğrafyada bir daha namaz dahi kılınamayacağını idrak edemeyen bir şahıs, bu aziz milletin şanlı tarihi hakkında ileri geri konuşamaz. Aile içinde "üvey" olan kadınların kimlere "helal" olduğu gibi sapkınlıkları fetva diye yayınlayan, kendi devletin bütçesinden aslan payını alıp, lüks zırhlı aracına binerken israfın ne kadar günah olduğundan dem vuran Diyanet İşleri Başkanı, bu son konuşmasıyla bardağı taşırmamış, kırmıştır!
Haddini, kendini, yaşadığı ülkenin yakın tarihini bilmeyen Diyanet İşleri Başkanı, derhal görevden alınmalıdır.
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş görevden alınmazsa, bu alçakça ithamlara hükümetin de katıldığı, hatta bu ifadelerin AKP'nin iç sesi olduğu ayyuka çıkacaktır. O zaman da Ata'sına her zaman vefalı olan bu millet, elbet sessiz kalmayacaktır!”

aydinsari

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Kangal
Ahmet Kangal - 6 ay Önce

Aynen Katılıyorum

Ömer Samancı
Ömer Samancı - 6 ay Önce

İsim belirtmeden ,Cumhuriyetle hesaplaşma adına Atatürk'e ve silah arkadaşlarına lanetleyen Diyanet İsleri Başkanı Ali Erbaşı şiddetle kınıyorum ve derhal görevinden azledilsin....

SIRADAKİ HABER