Corona virüste son durum

Corona virüste son durum

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca;Son 24 saatte toplam 98 kişi hayatını kaybetti. Bugün 30 bin 864 test yaptık. Toplam vefat sayımız 1.006 oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından koronavirüsü salgınında Türkiye'de son durumu açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı açıklamaya göre 10 NİSAN 2020 tarihi itibariyle Türkiye'de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 1006'ya yükseldi. Toplam vaka sayısı ise 47029'a yükseldi.

"KİMİN VİRÜS TAŞIDIĞINI BİLEMEYİZ"
Dışarıda kimin virüsü taşıdığını taşımadığını bilemeyiz. Virüsü herhangi biri taşıyor olabilir diye düşünmelisiniz. Bana bir şey olmaz düşüncesine kapılmayın. Genç arkadaşlar sizde belirti olmaması sizi yanıltmasın. Virüsü yenemeyecek kişilere bulaştırma ihtimaliniz olduğunu unutmayın. Mücadelede ne tarafta olursanız şans o tarafta olacaktır. Toplum içinde tanısı konmamış hastalar olabileceğini unutmayın. O kendine çok dikkat eden biridir, ziyaretinde sakıncası yok demeyin. Virüsün dünyada birçok lidere bulaştığını aklınızda tutun. Virüs her insana bulaşabilir. Bize ayrıcalık tanıyacak tek şey tedbirdir. Tedbirli olun.

"ÖNÜMÜZDEKİ 1-2 HAFTA ÇOK ÖNEMLİ"
Bu dönemde taramayı ve test sayısını arttırdığımız bu dönemde vaka sayısının artması normal. Bu dönemde ısrarla söylediğim biz evdeki izolasyonu son derece önemsiyor olmalıyız. İzolasyonu teması ve sosyal mesafeyi mutlak koruyor olmalıyız. Önümüzdeki 1-2 haftanın da çok önemli olduğunu söylemek istiyorum. Medyada gündem oldu. Özellikle geçen hafta Avrupa Bölge Direktörü ile görüştüğümü ifade etmişti. Türkiye'nin verilerini çok şeffaf paylaştığını söyleyen direktördü. Ve biz bu süreci şeffaf bir şekilde götürüyoruz. Özellikle birilerini memnun etmek için doğru olmayan rakamları vermek durumunda değiliz.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2020, 21:03
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158