Cumhuriyet Tırı Aydın'da

Kurtuluş Mücadelesi’nin 100. Yıl dönümü kapsamında 19 Mayıs’ta Samsun’dan yola çıkan Cumhuriyet Tırı, Anadolu’nun 630 ayrı noktasında sergilendikten sonra Aydın’a ulaştı.

Cumhuriyet Tırı Aydın'da

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi’nin büyük bir özveriyle oluşturduğu Milli Mücadele dönemini görseller, kitaplar ve çeşitli materyallerle halka aktarmayı amaçladığı proje Cumhuriyet Tırı, Aydın’da halkla buluştu. Sergiye, ADD Aydın Şube Başkanı Müslime Güneş, CHP Aydın Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, CHP Efeler Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, Ziraat Mühendisleri Odası Aydın Şube Başkanı Mahmut Nedim Barış, Efeler Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Başkanı Okan Yalçın, Kadın Hakları Koruma Derneği Aydın Şube Başkanı Habibe Gürer, Aydın Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Ece, ADD Genel Yönetim Kurulu Üyesi Günver Güneş’in yanı sıra Aydın halkı katılım gösterdi.

ADD Aydın Şubesi’nin ev sahipliği yaptığı serginin açılış konuşmasını yapan ADD Genel Yönetim Kurulu Üyesi Günver Güneş; ‘’Milli mücadeleyi doğru anlatmak ve milli mücadeleye ait görselleri, envanterleri halkımızla buluşturmak adına milli mücadelenin 100. Yılı için düşünülmüş en doğru projelerden biridir. Milli Mücadelemizin her aşaması tarihe kayıt olarak düşülmüştür. Dolayısıyla 20. Yüzyılın en önemli savaşlarındandır. Milli egemenliği, milli bağımsızlığı gerçekleştirmek adına sonuçları Cumhuriyetle taçlanan çağdaş, demokratik bir hukuk devleti olarak karşımıza çıkan bir tarihi olayı aktarmaya çalışacağız.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2019, 18:56
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158