“Denizler gibi 'Tam Bağımsız Türkiye' diyerek mücadele etmeye devam edeceğiz”

“Denizler gibi 'Tam Bağımsız Türkiye' diyerek mücadele etmeye devam edeceğiz”

CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idam edilişlerinin 49. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

CHP’li Dinç, Türkiye'de sol hareketin öncü isimleri, 68 gençlik hareketi önderleri Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, idam edilişlerinin 49. Yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, “Bugün 6 Mayıs 1972’de idam edilen Türkiye’nin Gençlik önderleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın ölüm yıldönümü. Tam Bağımsız Türkiye şiarıyla mücadeleye atılan, gözlerini budaktan sakınmayan, Samsun’dan Ankara’ya Tam Bağımsız Türkiye için yürüyüp Atatürk’ün huzuruna çıkan bir iradeyi temsil ediyordu Denizler… Onlar bu memlekette Amerikan üslerine, Amerikan Emperyalizmine karşı duruşlarıyla toplumumuza ışık oldular. Denizler adeta işgal donanması gibi İstanbul’a demirleyen 6. Filo’yu denize dökerken kimlerin Amerikan 6. Filo’sunu savunup koruduklarını bu kişilerin şimdi hangi siyasi partide siyaset yaptıklarını da biliyoruz. O yıllarda Emperyalizme hizmet edenlerin fikirlerini savunanlara söyleyecek bir sözümüz var.” dedi.

 “Sizler bu zihniyetinize devam ettikçe bizler de Denizler gibi 'Tam Bağımsız Türkiye' diyerek mücadele etmeye devam edeceğiz." diyen dinç, “Denizlere, Yusuflara, Hüseyinlere Tam Bağımsız Türkiye için mücadele edeceğimize ve halkın İktidarı’nı kuracağımıza söz veriyoruz.” İfadesini kullandı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158