Dijital Tır, Aydınlılarla buluştu

Dijital Tır, Aydınlılarla buluştu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında Türkiye'nin milli, tarihi, kültürel, bilimsel ve teknolojik zenginliklerinin dijital sunumlarla aktarıldığı "Dijital Tır", 6. durağı olan Aydın’a geldi.

19 Şubat'ta Edirne'den yola çıkan tır, Tekirdağ, Balıkesir, Manisa ve İzmir'in ardından Aydın’ın merkez ilçesi Efeler’deki Atatürk Kent Meydanında Kovid-19 tedbirleri kapsamında ziyaretçi kabul etmeye başladı.

Vali Yardımcısı Cemal Şahin tırı gezerek yetkililerden bilgi aldı. Vali Yardımcısı Şahin’e Basın İlan Kurumu Bölge Müdürü Sezgin Sağun eşlik etti. Tırın özelliklerini deneyimleyerek keşfeden Şahin’e dijital sertifika ile birlikte Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nca hazırlanan kitapçıklar takdim edildi.

Son teknolojiyle donatılan Dijital Tır'ın mutlaka görülmesi gerektiğini ifade eden Vali Yardımcısı ve Efeler Kaymakamı Şahin, “İçerik olarak ülkemizin milli, kültürel, tarihi, teknolojik alanındaki zenginliklerini halkımızla buluşturacak. 4 gün boyunca halkımız tırımızı ziyaret edebilirler. Saat 12.00-20.00 arasında ziyaretlere açık olacak. Ziyaretler pandemi tedbirleri altında yapılacak. Tek kişi halinde ziyaretçi kabul edilecek. İçeride animasyon içerikli çalışmalar, İHA ve SİHA’larla ilgili sunumlar olacak. Vatandaşlarımızı bu tırı ziyaret etmeye davet ediyorum. Bu tırın ilimize gelmesinde emeği olan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158