Dilde, fikirde, işte birlik, ülküsünün adıdır Türkiye Cumhuriyeti

Dilde, fikirde, işte birlik, ülküsünün adıdır Türkiye Cumhuriyeti

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında; “Dilde, fikirde, işte birlik, ülküsünün adıdır Türkiye Cumhuriyeti” dedi.

Alıcık, mesajında; “Türkiye Cumhuriyeti haklı bir davanın, zulme boyun eğmeyen Türk milliyetçisi bir şuurun ilelebet payidar kalacak bir mirası, her şartta müdafaa edilecek kutlu bir emanetidir. Türkiye Cumhuriyeti; teslimiyetçi odaklara da tarihi bir cevap, milli bir duruş olarak ibra ve ilandır." ifadelerini kullanarak şunları söyledi:

"Türkiye Cumhuriyetini kötüleyenlerin, milli birlik ve bin yıllık kardeşlik hukukuna içten içe kin ve nefret duyanların oyunlarını bozacak, bu milli ve tarihi görevi layıkıyla yerine getirecek, hasretle beklenilen hesaplaşmayı gerçekleştirecek tek merci ise büyük Türk milletidir.

Cumhuriyet fikri hür, vicdanı hür nesiller sayesinde çıkarılmak istenen rotasında kalacak, geleceğin ümitleriyle kucaklaşacaktır. Atatürk’ümüzün hedeflerine yönelmiş, Cumhur İttifakı disiplininde güçlü siyasi irade, erdem ve ahlak zemininde bilim üreten Türk Gençliği, yüce Türk Milletimiz ve kahraman Türk Ordumuz, Türk Polisimiz Türkiye Cumhuriyetimizin en büyük teminatı ve gücüdür. Türk Milletimizin, Aydınlı yiğit efe yürekli hemşerilerimizin  , dava arkadaşlarımızın ve Türk Gençliğinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı tebrik ediyor, en içten sevgi ve şükranlarımı sunuyorum. İlk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran kahramanlara, şehadetleriyle bizlere bağımsız yaşama duygusunu aşılayan muhterem şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum."

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158