Efekent pazarı yeniden açılacak

Efeler Belediyesi tarafından koronavirüs önlemleri kapsamında daha önce kapatıldığı duyurulan Efekent Pazarı'nın yarın (Cumartesi) yeniden açılacağı duyuruldu.

Efekent pazarı yeniden açılacak

Efeler Belediyesi tarafından koronavirüs önlemleri kapsamında daha önce kapatıldığı duyurulan Efekent Pazarı'nın yarın (Cumartesi) yeniden açılacağı duyuruldu.

Efeler Belediyesi tarafından SMS yolu ile yapılan duyuruda; "Efeler Belediyesi olarak koronavirüs tedbirleri kapsamında faaliyeti durdurulan Efekent Pazar yarimiz sosyal mesafe gözetilerek yapılan yeni düzenlemeyle Girne Mahallesi2215 Sokak ve Naim Süleymanoğlu Caddesi'nde kurulacaktır. Tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler dileriz" denildi.

FATİH PAZARI DA AÇILDI
Efeler’de koronavirüs tedbirleri kapsamında bir süre önce kapatılan Fatih Kapalı Pazar Yeri, yeniden açık alana kuruldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Efeler Belediyesi yetkilileri, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında faaliyeti durdurulan Fatih Kapalı Pazar Yerimiz mesafe korunarak yapılan yeni düzenlemeyle açık alana kurulmuştur. Tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler dileriz” ifadelerine yer verdi.

Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay konu ile ilgili olarak, “Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde koronavirüs salgınının önleme amacıyla kapalı pazar yerlerini kapatma kararı almıştık. Salgını önleme çalışmalarımız birçok farklı tedbirle devam ediyor. Ancak Efeler halkının bu süreçte temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için alternatif pazar alanları belirliyoruz. Bu alanlarda da belediye çalışanlarımız hijyen standartlarına uyulması için pazarlarda maske ve eldiven dağıtıyor, ateş ölçümü yapıyor ve alanları özenle dezenfekte ediyorlar. Alışveriş için pazara gidecek vatandaşlarımızdan sosyal mesafeyi korumaları hususunda titiz davranmalarını rica ediyorum. Bu sayede gönül rahatlığı ile alışverişlerini yapabilirler” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2020, 16:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Neriman yalçın
Neriman yalçın - 2 yıl Önce

Allahım çalışmalarınızda kolaylıklar versin.kendinize dikkat edin

liste
SIRADAKİ HABER

banner158