Efeler Belediyesi’nde HES kodu uygulaması başladı

Efeler Belediyesi’nde HES kodu uygulaması başladı

Efeler Belediyesi’nde “Hayat Eve Sığar” (HES) kodu uygulaması başlatıldı. Tüm personel ve vatandaşlar, HES kodu ile belediyeye giriş yapıyor.

Efeler Belediyesi koronavirüs salgını ile mücadelesini sürdürürken, hizmet binalarına girişte HES kodu uygulamasına başladı. Belediye çalışanları başta olmak üzere belediye binasına giriş yapmak isteyen vatandaşlar, ateş ve maske kontrolünün ardından binaya alınıyor. Girişte kurulan HES Kodu Sorgulama Alanı’nda mobil uygulama üzerinden kurumda çalışan personel ve kuruma gelen vatandaşların HES kodlarının sorgulaması yapılıyor. HES kodu bulunmayan vatandaşların kod alabilmeleri için belediye çalışanları yardımcı oluyor.

HES KODU NASIL ALINIR?
HES kodu, Hayat Eve Sığar mobil uygulamasından alınabildiği gibi e-Devlet üzerinden ve SMS ile 3 farklı şekilde alınabiliyor.
- Hayat Eve Sığar mobil uygulaması üzerinden “HES Kodu İşlemleri” bölümüne girilir. “HES Kodu Oluştur” butonuna tıklanır. KOD kullanım süresi seçilir ve KOD oluşturulur.
- HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve Paylaşım Süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır. Daha sonra gelen mesajla almış olduğunuz HES kodu bildirilir.
- Bir diğer yöntem olarak da, e-Devlet’e (www.turkiye.gov.tr) girerek HES kodu alınabilir.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158