Efeler Belediyesi’nden kan bağışı kampanyasına destek

Efeler Belediyesi’nden kan bağışı kampanyasına destek

Efeler Belediyesi, Türk Kızılayı’nın kan bağışı kampanyasına çalışanlar ve duyarlı vatandaşlar ile birlikte destek verdi.

Ülkemizde yeni tip koronavirüs salgınının mart ayında etkisini göstermesinin ardından kan bağışında düşüş yaşanmış bunun üzerine Türk Kızılayı vatandaşlara kan bağışı yapma çağrısından bulunmuştu. Çağrıya kulak veren Efeler Belediyesi, hizmet binasında gerçekleştirilen kan bağışı günüyle kampanyaya destek oldu. Efeler Belediyesi ana hizmet binasının giriş katında oluşturulan platformda, belediye çalışanları ve vatandaşlar kontrollerden geçtikten sonra kan bağışında bulundu. Yoğun ilgi gösterilen kampanya ile farkındalık oluşturulması sağlandı.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın, yoğun iş programı dolayısıyla etkinliğe katılamadığını ifade eden Efeler Belediye Başkan Vekili Abidin Arslan; “Pandemi dolayısıyla azalan kan stoklarının bu tür kampanyalarla tekrar artışa geçeceğinden ve vatandaşlarımızın kan taleplerini karşılayacağından hiç şüphemiz yok. Salgın dolayısıyla kan stokları çok azaldı ve böyle toplu halde kan bağışında bulunmanın da en etkili yöntemlerden olduğunu düşünüyoruz. Bu kampanyanın hazırlanmasında emeği geçen belediyemizin Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne ve Türk Kızılayı Aydın İl Başkanlığı’na çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Efeler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. Eralp Atay ve birçok belediye çalışanı ile vatandaşlar kan bağışında bulunurken, Türk Kızılayı yetkilileri de kampanyaya desteklerinden dolayı Efeler Belediyesi’ne teşekkür etti.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158