Efeler Meclisi’nden saygı duruşu

Efeler Meclisi’nden saygı duruşu

Efeler Belediyesi Mart ayı meclis toplantısı Suriye’nin İdlib kentinde hain saldırıda şehit olan askerler için saygı duruşuyla başladı. Saygı duruşundan önce konuşan Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay, “İdlib’te şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Bir daha böyle bir şey yaşamamayı umut ediyorum. Ülkemizin başı sağ olsun” dedi. Konuşmanın ardından şehitler için bir dakikalık saygı duruşuna geçildi.

İsviçre’den 11 milyon Avro

Zabıt özetlerinin okunmasıyla başlayan Efeler Belediye Meclisi’nde, 10 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Gündemin 4. Maddesi olarak görüşülen iç borçlanmaya gidilebilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan gerekli izinlerin alınabilmesi için Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’a yetki verilmesi oy çokluğuyla kabul edildi. Meclis’te eski otogar ve eski minibüs garajının bulunduğu alanları da içine alan atıl vaziyetteki çevrelerde iyileştirme projeleri ile ilgili Başkan Fatih Atay’a finans kaynağı bulma ve sözleşme imzalama yetkisi verildi.

Belediye Başkanı Atay, İsviçre merkezli bir fondan 11 milyon avro kaynak bulunduğunu ve sürdürülen görüşmelerin verimli geçtiğini ifade etti. Başkan Atay, “Bu proje ile eski otogar ve eski minibüs garajı başta olmak üzere birçok atıl vaziyetteki alanlara bakımevleri, kültür merkezleri ve pazar yerleri yapacağız. Bu madde sadece sözleşme imzalamak için yetki verilmesini kapsıyor. Bu kaynak ile birçok projeyi gerçekleştirebileceğiz” ifadelerini kullandı. Efeler Belediye Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü İsmail Hakkı Eser, Plan ve Bütçe Komisyonu tarafında maddenin incelenmesini talep etti. Maddenin oylaması sonucu proje için imzalama yetkisi oy çokluğuyla Başkan Mehmet Fatih Atay’a verildi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158