Efeler’de Atay dönemi başladı

Yerel seçimlerin sona ermesinin ardından mazbatasını alan Fatih Atay, Efeler Belediyesi Başkanlık koltuğunu devralarak görevine başladı. 31 Mart Yerel Seçimleri’nde Millet İttifakı adına girdiği yarışta Efeler Belediye Başkanlığı’nı kazanan Mehmet Fatih Atay, mazbatasını alarak...

Efeler’de Atay dönemi başladı

Yerel seçimlerin sona ermesinin ardından mazbatasını alan Fatih Atay, Efeler Belediyesi Başkanlık koltuğunu devralarak görevine başladı.

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Millet İttifakı adına girdiği yarışta Efeler Belediye Başkanlığı’nı kazanan Mehmet Fatih Atay, mazbatasını alarak Efeler Belediyesi’nde görevine başladı. Belediye önünde Belediye personelleri ve çok sayıda vatandaşın karşıladığı Atay’a çiçek takdim edildi. Açtıkları pankart ve tezahüratlarıyla Başkan Atay’ı, Kızılcaköylü kadınlar ‘Fatih’e evet, jeotermale hayır’ sloganlarıyla karşıladılar.

Eski Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’ın devir teslim törenine katılmamasını eleştiren Atay; “Seçilmiş bir belediye başkanı olarak görevi devralmaya geldim. Ancak görevini devretme nezaketini göstermeyen bir durumla karşı karşıyayız. Demokrasi adına çok üzüldüm bundan. Devredemeyecek durumda olanların, olmasından daha da üzüldüm” dedi.

“Hiç kimse endişe etmesin”

Efeler Belediyesi’ne artık yeni bir sayfanın açıldığını vurgulayan Atay, ““Bizleri bu göreve layık gördüğünüz için tekrar teşekkür ediyorum. Kapımız ve gönlümüz herkese açık olacak. Efeler’de yeni bir sayfa açıyoruz. Bu sayfa bütün halkımızın istekleri doğrultusunda hizmet edeceğimiz anlamını taşıyor. Bu kapı da her zaman Efeler halkının yurttaşlarına açık olacaktır. Hiç kimse endişe etmesin. Artık Efeler Belediyesi’nde yapılacak olan bütün işlemlerin şeffaf olarak yapılacağını da buradan bildirmek istiyorum. Bazı duyumlarımın sonucunda bugünden itibaren çalışmaya başlayacağız. Bazı eksiklikler ve hataların da neler olduğunu 10 – 12 gün içinde diye seçim kampanyasında söylemiştim. Fakat yaşanan bazı olumsuzluklardan dolayı bu 20 – 25 gün süreceğe benziyor. Yaşanan o olumsuzlukları da ayrıca kamuoyuyla paylaşacağım” diye konuştu.

Makam koltuğuna geçen Atay, kendisinin ve belediye meclis üyelerinin mal beyanını da kamuoyuna açıklayacaklarını sözlerine ekledi. 35 yıllık siyasi yaşamında toplum adına hizmet ilkesiyle çalıştığını belirten Atay, Efeler Belediyesi’nin gelecek 5 yılına bu anlayışın egemen olacağının altını çizdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Salim Dansık
Salim Dansık - 3 yıl Önce

Hayırlı olsun başkanım Allah yolunu açık etsin

liste
SIRADAKİ HABER

banner158