Firma yetkilileri; Önemli bir hadise değil

Firma yetkilileri; Önemli bir hadise değil

Aydın’ın Efeler ilçesine bağlı Yılmazköy Mahallesi’nde jeotermal kuyusundaki patlamaya ilişkin firmadan açıklama yapıldı. MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Balat yaptığı açıklamada patlamanın önemli olmadığını söyledi.

Gazete Aydın'ın haberine göre; MB Holding’e ait Yılmazköy’deki jeotermal kuyusunda patlama meydana gelmişti. Bağlantı kopması sonucu 200 derece sıcaklıktaki su 50-60 metre yükseğe fışkırmıştı. Basınç ve sıcak su nedeniyle ekiplerin müdahalesi zorlaşmış, kuyunun yakınlarında yaşayan vatandaşlar büyük tedirginlik yaşamıştı.

Tüm Türkiye’nin gözü Aydın’a çevrilmişken firmadan alay eder gibi bir açıklama geldi. MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Balat yaptığı açıklamada olayın önemli olmadığını söyledi. Balat, “İnşallah burada daha fazla hasar vermeden vanayı kapatabilirler. Arıza karbondioksit basıncı sonucu vana ağzında meydana gelen bir sorundan dolayı oluştu. Arızanın basınç dolayısıyla vana ağzında meydana gelen bir arıza suyun tutulmasını engellemiş. Karbondioksit basıncı azalınca su şiddeti kendi kendine azalacak. Dolayısıyla basınç da kesilmiş olacak” şeklinde konuştu.

Balat’ın açıklamasındaki çelişkili ifadeler dikkat çekerken vatandaşların jeotermal firmasına tepkisi sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2020, 21:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeki KÖSE
Zeki KÖSE - 2 yıl Önce

Firna yetkilileri Sıcak su imiş banyo yapın altına oturun coronodan koruyormuş

liste
SIRADAKİ HABER

banner158