Genç Parti AGC’yi ziyaret etti

Yeniden oluşum çalışmalarına başlayan Genç Parti’nin Aydın İl Örgütü, Aydın Gazeteciler Cemiyeti’ni (AGC) ziyaret etti.

Genç Parti AGC’yi ziyaret etti

Genç Parti Aydın İl Başkanı Mehmet Yılmaz Şahin, İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Salcı ve Efeler İlçe Başkanı Fazilet Coşkun, AGC ziyaretinde Genç Parti’nin yeniden oluşum sürecinin hızlı bir şekilde devam ettiğini belirterek çalışmalarından bahsetti. Ziyarette ülke siyasetini değerlendiren heyet, şuan ki tabloda hiçbir şeyin sorgulanmadığını ve mecliste tartışmadan, sorgulamadan her kararın kabul edildiğine dikkat çekti. Herkesin aynı fikirde olamayacağının altını çizen Genç Parti Aydın İl Başkanı Mehmet Yılmaz Şahin; “Her kararın sorgulanması ve tartışılarak doğru kararın verilmesini sağlamak siyasetin önemli kurallarından birisidir. Maalesef mevcut mecliste böyle bir durum söz konusu değil” dedi.

“Ayrışmak değil birliktelik gerek”

Genç Parti’nin Türkiye siyasetine gereken değişimi getireceğini ifade eden Başkan Şahin; “Medya düşünce özgürlüğünü yaşayamıyor, halk istediğini söyleyemiyor. Peki biz nasıl gelişip yanlışlarımızı düzelteceğiz. Genel Başkanımız Cem Uzan ile birlikte bunları düzeltmek için çıktık yola ve biliyoruz ki yakın gelecekte güzel günler bizi bekliyor. Bugüne kadar var olan Türk siyasetinin yönü de değişecek. Hepimizin görüşleri aynı olamaz ama her şeye rağmen bir arada olamayacak mıyız, acilen ayrışmak yerine birlikteliği yakalamayız” dedi.

Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan’ın Türkiye’ye dönmesi üzerine de konuşulan ziyarette Başkan Şahin; “Biz Sayın Genel Başkanımız Cem Uzan ile yola çıktık ve oluşacak olan tepkilere cevaplarımız hazır. Hizmet yarışı kadar güzel bir şey yok ve amacımız ülkeye hizmet etmek” dedi.

Ziyaretten memnuniyetlerini ifade eden Genç Parti Aydın İl Örgütü heyete, yeni oluşum süreci kapsamında 20 Aralık günü gerçekleştirecekleri İl Kongresi için AGC Başkanı Semra Şener’i davet ettiler. Gerçekleştirilen ziyarete AGC Başkanı Semra Şener’in yanı sıra Genç Parti Aydın İl Başkanı Mehmet Yılmaz Şahin, İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Salcı ve Efeler İlçe Başkanı Fazilet Coşkun ve AGC Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158