Germencik Belediyesi’nden depremzedelere yardım eli

Germencik Belediyesi’nden depremzedelere yardım eli

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’in başkanlığında toplanan Kasım ayı belediye meclis toplantısında İzmir’de yaşanan deprem sonrası mağdur olan vatandaşlara ayni yardım yapması için bütçeden 50 bin lira ödenek ayırma kararı alındı. Alınan kararla birlikte Germencik Belediyesi İzmir’de 30 Ekim’de meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremde mağdur olan vatandaşlara çeşitli insani yardım malzemeleri ulaştıracak.  

FUAT ÖNDEŞ “DEPREM BÖLGESİNE 50 BİN LİRA AYNİ ÖDENEK AYRILMASI İÇİN KARAR ALDIK” 
Belediye Başkanı Fuat Öndeş yaşanan deprem felaketinin büyük bir üzüntü yarattığını söyleyerek bir nebze de olsa İzmir’in yaralarını sarmak için böyle bir karar aldıklarını ifade etti.  Öndeş “Ülkemizin dört bir yanından sivil toplum örgütleri, yardım kuruluşları aracılığı ile deprem bölgesine yardımlar ulaşıyor. Bizler de yakın bir ilçe olarak İzmir’e destek olmak, mağdur olan vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için meclis üyelerimizle birlikte böyle bir karar aldık. AFAD’ın bildirdiği ihtiyaçlar doğrultusunda insani yardım malzemeleri göndereceğiz. Tekrardan geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum”  dedi.

AFAD’IN ACİL İHTİYAÇ OLARAK BELİRLEDİĞİ MALZEMELER TEMİN EDİLECEK
Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, bölgeye gönderilen yardım paketlerinin ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanacağını bu sebeple AFAD’ın belirlediği acil ve en çok gereksinim duyulan malzemelerin temin edileceğini söyledi. Öndeş “Germencik Belediyesi olarak depremzede vatandaşlarımız için AFAD’ın belirlediği acil ihtiyaç duyulan malzemeleri temin edeceğiz. Bu çerçevede AFAD’ın en çok ihtiyaç duyulan malzemeler olarak bildirdiği diş macunu, diş fırçası, kadın hijyen ürünleri, bebek bezi, şampuan, eldiven vb. gibi yardım malzemelerinin olduğu koliler hazırlayacağız.” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER