Hafta sonu 3 gün sokağa çıkma kısıtlaması

Hafta sonu 3 gün sokağa çıkma kısıtlaması

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında toplandı. Telekonferans yöntemiyle gerçekleşen kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan önümüzdeki hafta sonu sokağa çıma kısıtlamasının 3 gün olarak uygulanacağını söyledi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası gerçekleştirdiği basın toplansında "Toplam test sayısında 1 milyona gitmemize rağmen hasta ve ölüm sayımız günden güne azalıyor." dedi ve şunları söyledi: 
"Türkiye toplam hasta sayısına göre ölüm oranı bakımından da Avrupa'daki en iyi ülke durumundadır. 
Yurt dışında yerleşik olmayan 40 bine yakın vatandaşımızı ülkemize getirdik. 
59 ayrı ülkeden 25 bin vatandaşımızı daha ülkemize getiriyoruz. 
İsveç'te salgın hastalığa maruz kalmasına rağmen tedavi edilmeyen vatandaşımızı kızının çağrısın kulak vererek ülkemize getirdik. 
Şu anda Ankara Şehir Hastanesi'nde tedavisi yapılıyor. 
Avrupa ve ABD'de durumları pek çok ağır hastanın sigortası olmadığı veya hastanede kapasitesi yetmediği için kendi hallerine terk edildiği bilinen bir gerçektir. 
Yıllarca ülkemizin sağlık sistemini ve altyapısını eleştirenler ortaya çıkan tablo karşısında umarım biraz  mahcup olmuşlardır. 
Sağlık kuruluşlarımızla vatandaşlarımıza birinci sınıf hizmet veriyoruz. 
Son olarak ABD'ye tıbbi yardım malzemelerini de yarın gönderiyoruz. 
Bu hastalık insandan insana bulaşarak yayılıyor.  
Salgının kontrol altına alınmasında insanların kalabalık şekilde bulunduğu faaliyetlere ara verilmesinin büyük katkısı olmuştur. 
Hafta sonları sokağa çıkma sınırlandırmasını bayram sonrasına kadar sürdürmeyi düşünüyoruz. 
31 ilimizde 1 Mayıs gece 00.00'dan başlayıp 3 mayıs gece 24'e kadar devam edecek sokağa çıkma sınırlandırmasına hassasiyetle riayet etmelerini istiyoruz."

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158