İl Başkanı Çankır; “Menfur saldırıyı esefle kınıyorum”

İl Başkanı Çankır; “Menfur saldırıyı esefle kınıyorum”

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, yaptığı yazılı açıklama ile Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı üzerin yazılı bir açıklama yaparak “Demokrasi ve adalet mücadelesinin lideri, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan menfur saldırıyı esefle kınıyorum” dedi.

İktidarın ve yandaşlarının ülkeyi kin ve nefret bataklığına getirdiğini vurguladığı yazılı açıklamasında Çankır şunları söyledi.

“Kendi seçmenini konsolide etmek, ülkeyi kamplaştırarak iktidarını korumak için herkesi terörist ilan eden anlayış; er ya da geç milletin önünde hesap verecektir. Algı yönetimleriyle beyinlerini yıkadığınız, vicdanlarını körelttiğiniz kitlelerin sorumlusu; sabahtan akşama kadar her mecrada, her kürsüde örtülü terör propagandası yapan, terörle bizleri yan yanaymış gibi gösteren yalaka ve yandaşlarınızla birlikte SİZSİNİZ. Milletin desteği ve azmiyle gerçekler elbet bir gün gün yüzüne çıkacaktır. Şiddet sarmalında siyaset üretenler, mutlaka ama mutlaka tarihin çöplüğünde yerini alacaktır.

Asıl bölücülüğü yapanları milletimiz görüyor. Biliyor. Halkı, kin ve nefret söylemine sevk edenler kaybetmeye mahkum olacaklardır.Bizi vatan ve millet sevdamızdan kimse döndüremedi kimse vazgeçiremez.Bizler sağduyulu davranarak, Genel Başkanımıza kalkan ellerin gerçek adreslerinden adalet önünde hesabını soracağız. Hakkını yedikleri yetimlerin, canlarını vatan uğruna veren kınalı kuzuların, ömürlerini demokrasi mücadelesiyle geçirenlerin ahı kadar da adaletli olacağız..”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158