İsimleri Aydın’da yaşayacak

İsimleri Aydın’da yaşayacak

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın adı, Atatürk Kent Meydanı’na dikilen üç fidanla yaşayacak.

Türkiye’de sol hareketinin önemli isimleri arasında yer alan 68 gençlik hareketi önderleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, idam edilişlerinin 48. yıldönümünde Aydın’da anıldı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları, Deniz ve arkadaşları için Efeler’de bulunan Atatürk Kent Meydanı Havuz yanındaki yeşil alana 3 fidanı temsilen 3 adet çınar fidanı dikti.

“Hayatlarını bağımsızlığa adadılar”
Gerçekleştirilen fidan dikim töreninde konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Tilki; “Denizlerin demokrasi mücadelesini sürdürüyoruz. Canlarını verdikleri bu dava bizim de davamızdır. Anıları önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Barış Altıntaş; “Özgür ve demokratik bir Türkiye yolunda mücadele eden ve genç yaşlarında idam edilen Denizler’i saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Gençlik Kolları Başkan Adayı Mustafa Dinç; “Tam bağımsız Türkiye yolunda can veren Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı saygıyla anıyorum. Emperyalizme karşı Mücadeleleri mücadelemizdir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler Gençlik Kolları Başkanı Artuğ Akosman ise “Kendi hayatlarını Türkiye’nin bağımsızlığına adadılar. Deniz Gezmiş’i, Yusuf Aslan’ı ve Hüseyin İnan’ı saygı ve özlemle anıyoruz” dedi.

Gerçekleştirilen fidan dikim törenine Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Barış Altıntaş, CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Tilki, CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkan Adayı Mustafa Dinç, CHP Efeler İlçe Gençlik Kolları Başkanı Artuğ Akosman katıldı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158