İYİ Parti 2 Yaşında

İYİ Parti 2 Yaşında

İYİ Parti Aydın İl Başkanlığı, İYİ Partinin kuruluşunun ikinci yılı sebebiyle Odeon Parkta düzenlediği kahvaltılı toplantıda il ve ilçe yönetimi partililerle bir araya geldi.

Programda konuşan İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, “Türkiye’nin İYİ ve cesur evlatlarıyla, aziz milletimizin inancı ve desteğiyle kurmuş olduğumuz İYİ Partimizin kuruluşunun ikinci yıl dönümü kutluyoruz. 25 Ekim 2017, Türk Siyasi Tarihine yeni bir sayfanın açıldığı önemli bir dönüm noktasıdır. Çünkü bu tarihte kurulan İYİ Partinin siyasi hayata girmesiyle ülkemizde siyasi dengeler değişmiş, 3 Kasım 2002 tarihinden itibaren ülkemizde tek başına iktidar gücünü elinde tutan iktidar partisinin artık bu gücünü kaybettiği bir sürece girilmiştir. Bu sürecin ilk adımı 24 Haziran 2018 Milletvekilliği Seçimi, ikinci adımı ise 31 Mart ve 23 Haziran 2019 Yerel Seçimleri olmuştur. Genel ve yerel iktidar gücündeki bu değişim, İYİ Partinin siyasette aktif rol almasıyla mümkün olmuştur”

“BELEDİYE YÖNETİMLERİNDE İŞ BİRLİĞİMİZ DEVAM EDİYOR”

Aydın’da Millet İttifakı kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve 10 büyük ilçenin belediye başkanlığını kazandık” diyerek sözlerine devam eden Başkan Sarı, “Bunların içinde Nazilli ve İncirliova gibi iki büyük ilçenin, 12 kişilik BŞB Meclis grubunun ve ilçelerdeki toplam 63 belediye meclis üyesinin, İYİ Partinin mensubu olmaları bizim çok değerli bir kazanımdı. Bugün, belediye yönetimlerinde iş birliğimiz devam ediyor. Bu iş birliği bizim için çok değerlidir ve milletimize hizmet noktasında da önemli bir katkı sağlamaktadır” dedi.

“KATKI VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

“Aydın’ın turizm ve tarım potansiyeli başta olmak üzere, ekonomik refah düzeyinin çok daha yukarılara taşıyabilecek imkanları vardır” diyen Cemal Sarı, “Bu imkanların yerel ve merkezi idarelerce harekete geçirilmesi için İYİ Parti olarak katkı vermeye devam edeceğiz. Bu vesileyle ikinci yılını kutladığımız İYİ Partinin kuruluşuna ilk günden bugüne katkı sağlamış olan tüm kurucu başkan ve yöneticilerimize, üyelerimize ve gönüllülerimize, destek veren tüm vatandaşlarımıza, sempati ile bakan tüm insanlarımıza ve aziz milletimize teşekkür ediyor; saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

İYİ Parti Aydın İl Başkanlığı tarafından Aydın Hükumet Konağı Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Düzenlenen çelenk sunma törenine İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, İYİ Parti İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, İYİ Parti ilçe başkanları, meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Şehitler için saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ile devam eden tören Atatürk Anıtı’na çelenk koyma ile son buldu.

Kaynak: Kent09

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158