İYİ Parti İl Başkanı Sarı, “Ordumuza desteğimiz tamdır”

İYİ Parti İl Başkanı Sarı,  “Ordumuza desteğimiz tamdır”
banner102

TSK’nın Suriye’nin kuzeyini PKK/PYD/YPG terör örgütünden temizlemek için planlanan Barış Pınarı Harekatı’na İYİ Parti Aydın İL Başkanı Cemal Sarı’dan destek geldi. Cemal Sarı,” Bu harekatta ordumuza ve devletimize desteğimiz tamdır” dedi.

İYİ Parti Aydın İL Başkanı Cemal Sarı yaptığı açıklamada, Aziz Türk Milleti, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Suriye’nin kuzeyini PKK/PYD/YPG terör örgütünden temizlemek için planlanan Barış Pınarı Harekatı’nı başlatmıştır. Milletimizin beklentisi Fırat’ın doğusundan girilip, terör koridorunun yarılması ve terör unsurlarının bölgeden temizlenmesidir. Milletimizin selameti ve Milli güvenliğimiz için yapılması gereken bu harekatta ordumuza ve devletimize desteğimiz tamdır. Ordu sefere çıkmışsa tartışma biter, siyaset biter. Arkasından dua edilir”

Konuşmasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşenir’in sözlerine de yer veren Cemal Sarı, “Sayın Meral Akşener’in ifadesiyle, “Türk ordusu cephede yerini aldığında, bütün farklılıklarımız rafa kaldırılır ve tek partimiz Al Bayrağın Partisi olur.” Türk topçusu atışa başladığında herkes susar ve Yahya Kemal der ki;
“Şu kopan fırtına Türk Ordusu’dur ya Rabbi,
Senin uğrunda ölen ordu, budur ya Rabbi;
Ta ki yükselsin ezanlarla müeyyed namın,
Galip et; çünkü bu son ordusudur İslam’ın.”
Yüce Allah, şanlı ordumuzu başlatmış olduğu bu hareketta tez zamanda muzaffer eylesin, Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin” dedi.

banner16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER